Raseiniškių bendruomenės išvyka

Rugpjūčio 14 d. Raseinių rajono Lenkelių kaimo bendruomenės nariai drauge su tėvų ir globėjų pagalbos grupės tėvais, auginančiais vaikus su negalia, mėgėjų teatro „Braižas“ aktoriais, Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos skaitytojų arbatos klubo „Gijos“ nariais leidosi į turiningą kelionę į Naisius (Šiaulių r.)

„Naisių bendruomenės kultūros namuose mus pasitiko gidė ir supažindino su muziejaus eksponatais, papasakojo Naisių istoriją, teatro aktorių vaidmenis ir jų keliones su spektakliais po visą Lietuvą.  Sužinojome, kad dar 2013 m. Naisiai buvo paskelbti mažąja Lietuvos kultūros sostine. Grožėjomės ir Naisių parko sutvarkyta erdve, kur yra Baltų dievų muziejus, tautodailės meistrų sukurtos skulptūros iš ąžuolo: vaikus gąsdinantis Babaušis, ežerus prižiūrintis Ežerinis, bites ir linksmybes mylintis Bubilas, turtų nešėjas Aitvaras, ugnies ir židinio saugotoja Gabija, gamtos globėja Medeina, jūrų platybių valdovas Bangpūtys, miškų šeimininkas Miškinis, darbštumo deivė Javina ir vyrų vijoklė bei gražuolė Laumė. Daug džiaugsmo ir nuostabos sukėlė inkilų muziejus. Tai muziejus, kuris neturi nei langų, nei durų.  Tai pirmasis muziejus po atviru dangumi. Visi išvykos dalyviai daug sužinojo ir apie paukščius. Įdomu buvo išgirsti tai, jog mums gerai pažįstami varnėnai arba špokai yra paukščiai, kurie sugrįžę iš šiltųjų kraštų kruopščiai išsivalo savo namelį“, – pasakoja išvykos dalyvė Nijolė Kavaliauskienė.

Raseiniškiai aplankė ir Kryžių kalną, kur 1993 m. rugsėjo 7 d. meldėsi ir šv. Mišias aukojo  popiežius Jonas Paulius II.

Dar 2007 m.  Kryžių kalne buvo priskaičiuota daugiau kaip 200 tūkst. kryžių.

„Nors diena buvo apniukusi ir krapnojo lietus, tačiau išvykos dalyviai nuo patirtų įspūdžių ir gerų emocijų buvo puikios nuotaikos ir dar ilgai atmintyje mums išliks ši bendruomenės išvyka, kuri suteikė daug džiaugsmo kartu vykusiems vaikams. Už prasmingai, turiningai ir nuotaikingai praleistą dieną visų bendruomenės narių vardu noriu padėkoti Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorei Raseinių rajone Skaidrutei Žuvelaitienei“, – sakė N.Kavaliauskienė.