RASEINIŠKIŲ KELIONĖ Į VOKIETIJĄ

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiais Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyrius organizavo pažintinę kelionę į užsienio šalį. Šįmet kelionės dalyviai leidosi į kelionę po Vokietiją.

„Kelionės metu aplankėme Berlyną, Saksonijos žemės lankytinas vietas ir vieną gražiausių Vokietijos  miestų – Drezdeną. Didelį įspūdį paliko Berlyno zoologijos sodas. Pirmiausia – teritorijos dydžiu. Parkas užima net 35 hektarų plotą ir tai yra didžiausias tokio pobūdžio parkas Vokietijoje. Antrasis išskirtinumas – gyvūnų įvairovė. Berlyno zoologijos sode gyvena daugiau nei 17 tūkstančių gyvūnų, atstovaujančių 1,5 tūkstančio rūšių: pingvinus, poliarines meškas, dramblius, begemotus, žirafas, gorilas, ruonius, liūtus, orangutangus, kengūras, kupranugarius, zebrus ir daug, daug kitų gyvūnų. Iš kituose miestuose ar šalyse esančių sodų šis išsiskiria gyvūnams skirtomis didelėmis teritorijomis bei erdviais gardais. Tai vienas didžiausių zoologijos sodų pasaulyje pagal gyvūnų skaičių. Šiandien Berlyno zoologijos sodas – vienas lankomiausių turistinių objektų mieste. Kiekvienais metais jame apsilanko apie 3 mln. žmonių”, – dalinasi įspūdžiais LR ŽŪR savivaldos organizatorė Raseinių rajone Skaidrutė Žuvelaitienė.

Aplankę Berlyną, kitą dieną raseiniškiai leidosi kelionėn po Saksonijos žemę, kur įsikūrusi viena iš didžiausių Europoje kalnų tvirtovių, pastatyta ant Elbės pakrantės smiltainio uolų XIII amžiuje Kiongšteino pilis. Tvirtovė pastatyta  apie 250 metrų aukštyje, todėl yra matoma iš labai toli. Savaime aišku, nuo niekada neįveikiamų  tvirtovės sienų atsiveria dar puikesnė, fantastiška panorama į Kionigšteino miestelį, į Saksonijos Šveicarijos parką.  Kionigšteino tvirtovė yra 35 km nuo Drezdeno arba 3 km nuo Kionigšteino miestelio.

Po to ūkininkai leidosi kelionėn po Saksonijos Šveicarijos parką, kurio plotas  siekia apie 36 tūkst. ha. Parke yra  suformavę smiltainio kalnai kviečia į atradimų kelionę, kurios istorija siekia iki kreidos periodo. Parko teritorija yra prie srauniosios Elbės upės. Saksonijos žemėje lietuvaičiai gėrėjosi unikaliu kraštovaizdžio reljefu – uolomis, giliais slėniais, tarpekliais.

Po to raseiniškiai keliavo į Drezdeną ir, po ekskursijos po miestą, kupini įspūdžių ir gerų emocijų Pasigrožėję nacionalinio parko panorama keliaujame į Drezdeną, o po ekskursijos po miestą  grįžtame į Lietuvą.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.