Renkami ekologinės gamybos sektoriaus geriausieji

Jau 15 metų (nuo 2007 m.), kai Lietuvoje žemės ūkio ministerijos ir VšĮ „Tatulos programos“ iniciatyva organizuojamas „Geriausias ekologinės gamybos ūkis“ arba „Geriausia ekologinės gamybos įmonė“ konkursas, kurio tikslas – skatinti ekologinės gamybos plėtrą ir viešinti ekologinę žemės ūkio ir maisto produktų gamybą Lietuvoje ir Baltijos jūros regiono valstybėse.

2022 – aisiais metais pažangiausių šalies ekologinės gamybos pavyzdžių vertinimas vyko liepos mėnesį organizuotame konkurse „Geriausias ekologinės gamybos ūkis“, kuriam kandidatus vadovaujantis žemės ūkio ministerijos patvirtintais konkurso nuostatais iš kiekvienos apskrities dalyvauti ne daugiau kaip po 3 geriausius ūkius (neturėjusius bent 2 metus iš eilės  pritaikytų neatitikimų ekologinio žemės ūkio reikalavimams) pasiūlė ekologinių ūkių sertifikavimo įstaiga VšĮ „Ekoagros“.

„Šiais metais konkursui buvo atrinkta 16 ekologiškai ūkininkaujančių ūkininkų iš 13 rajonų: Kėdainių, Raseinių, Šilutės, Šilalės, Telšių, Mažeikių, Joniškio, Kupiškio, Utenos, Ignalinos, Širvintų, Lazdijų rajonų bei Pagėgių savivaldybės. Visus ūkius aplankė komisija, sudaryta Žemės ūkio ministro įsakymu, kurioje dalyvavo žemės ūkio ministerijos atstovė Neda Jakubauskienė, Rasa Karklelienė (LAMMC LSDI), Gitana Alenčikienė (KTU Maisto institutas), Vida Šeikienė (Molėtų r. ekologinių ūkių bendruomenė „Gojelis“), Valerija Gražinienė (VšĮ „Tatulos programa“). Apsilankymų metu įvertinome žemės ūkio gamybos lygį, laukų ir gyvūnų būklę, produkcijos ir gyvūnų laikymo sąlygas, siloso ir mėšlo tvarkymą, pastatų būklę, investicijas, aplinkosauginę veiklą, vertinome ar yra perdirbimas, ar aktyviai skatinamas ekologinis ūkininkavimas, ar dalyvaujama socialinėje veikloje, ar diegiamos inovacijos, įskaitant bendradarbiavimą su mokslininkais“, – pasakoja komisijos narė – Žemės ūkio rūmų konsultantė dr. Edita Karbauskienė.

Konkurso nominantai bus išrinkti, paskelbti ir apdovanoti šventiniame renginyje, kuris numatomas 2022 m. rugsėjo 29 d.

Nuo 2017 m. konkursas apima visas Baltijos regiono šalis. Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Vokietijos Meklenburgo – Pomeranijos žemėse išsirinkus geriausius ekologinius ūkius, bus renkamas geriausias Baltijos regione.