Rinkoje – nauji augalų apsaugos produktai

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba) šiais metais įregistravo 2 naujus augalų apsaugos produktus (toliau – AAP), skirtus mažais plotais auginamų augalų apsaugai ir kurių veikliosios medžiagos, geležies pirofosfato, dar nebuvo Lietuvos rinkoje prekiaujamuose AAP.

Šių metų naujienos

  • Vitrol GB yra moliuskocidas, skirtas apsaugoti braškėms ir kitiems uogakrūmiams, serenčiams, melsvėms ir kitiems dekoratyviniams augalams, auginamiems lauke, šiltnamyje ir tuneliuose nuo šliužų ir sraigių daromos žalos. Produktas skirtas naudoti sodininkams ir daržininkams mėgėjams.
  • Vitrol GB Pro yra moliuskocidas, skirtas naudoti profesionalams. Šis produktas apsaugo nuo šliužų ir sraigių javų, rapsų ir kitų aliejinių augalų pasėlius, braškes, uogakrūmius, serenčių, melsves ir kitus dekoratyvinius augalus, auginamus šiltnamyje, tunelyje ar lauke.

Geležies pirofosfatas yra įtrauktas į Komisijos reglamento (EB) Nr. 2021/1165 I priedą ir AAP savo sudėtyje turintys šią veikliąją medžiagą gali būti naudojami ekologinėje žemdirbystėje.

Šiais metais išplėstas ir Naturalis, kurio veiklioji medžiaga Beauveria bassiana padermė ATCC 74040, naudojimas. Naturalis yra biologinis insekticidas – akaricidas. Jis buvo skirtas profesionaliems naudotojams kontroliuoti baltasparnius, tripsus, voratinklines erkutes ir amarus daržovėse, braškėse, gėlėse ir dekoratyviniuose augaluose, auginamuose šiltnamyje.

Augalininkystės tarnyba, gavusi prašymą ir dokumentus išplėsti Naturalis naudojimą pomidorams, saldžiosioms paprikoms, baklažanams, arbūzams, melionams, moliūgams, cukinijoms, agurkams, salotoms, salotinėms trūkažolėms, cikorijoms, pupelėms, ankštinėms pupelėms, brokoliams, žiediniams kopūstams, braškėms, avietėms, gervuogėms, šilauogėms, persikams, nektarinams, abrikosams, slyvoms, vyšnioms, obelims, kriaušėms, vynuogėms, morkoms, daikonams, ropėms, juodiesiems ridikams, auginamiems lauke, įvertino pateiktus duomenis ir priėmė sprendimą, vadovaudamasi Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 1107/2009 51 straipsniu.

Naturalis naudojimas

Kokiems augalams purkšti skirtas naudoti Kokiems kenkėjams naikinti
Pomidorai, paprikos, baklažanai (šiltnamiuose ir lauke) Baltasparniai, tripsai, paprastosios voratinklinės erkės, pomidorinės erkutės
Pomidorai, paprikos, baklažanai (lauke) Spragšiai
Arbūzai, melionai, moliūgai, cukinijos, agurkai (šiltnamiuose ir lauke) Baltasparniai, tripsai, paprastosios voratinklinės erkės
Salotos, salotinės trūkažolės, cikorijos (šiltnamiuose ir lauke) Amarai, tripsai
Pupelės, ankštinės pupelės (šiltnamiuose ir lauke) Baltasparniai
Žiediniai kopūstai, brokoliai (šiltnamiuose ir lauke) Baltasparniai
Braškės (šiltnamiuose ir lauke) Baltasparniai, tripsai, paprastosios voratinklinės erkės
Braškės (lauke) Spragšiai
Gėlės ir dekoratyviniai augalai (šiltnamiuose) Baltasparniai
Avietės, gervuogės, šilauogės (lauke) Paprastosios voratinklinės erkės, šilauoginės žiedpumpurinės erkės
Persikai, nektarinai, abrikosai, slyvos (lauke) Tripsai
Vyšnios (lauke) Vyšnių vaisinės muselės
Obelys, kriaušės (lauke) Kriaušinės blakutės, raudonosios sodinės erkės
Vynuogės (lauke) Paprastosios voratinklinės erkės, tripsai
Morkos, japoniniai ridikai, ropės, juodieji ridikai (lauke) Spragšiai

Prieš naudodami AAP visada atidžiai perskaitykite naudojimo instrukciją. Naudojant ir saugant AAP būtina griežtai laikytis Augalų apsaugos produktų saugojimo, tiekimo rinkai, naudojimo taisyklių.

Informacija apie šiuos ir kitus registruotus augalų apsaugos produktus galite rasti Augalininkystės tarnybos interneto svetainėje: https://vatis.vatzum.lt/aapSarasas, http://www.vatzum.lt/lt/paslaugos/informacijos-rinkmenos/augalu-apsaugos-produktu-registravimas/.

Augalininkystės tarnybos informacija