Rokiškėnai vis drąsiau prabyla apie kooperaciją

Liepos 20 d. Rokiškio rajone vyko bitininkų draugijos sąskrydis, kuriame netrūko diskusijų apie bitininkystės perspektyvas, kooperaciją, naujų rinkų paiešką. Renginio metu Žemės ūkio rūmų pirmininko dr. Arūno Svitojaus padėka už savivaldos puoselėjimą ir kooperacijos idėjų palaikymą buvo apdovanotas Rokiškio bitininkų vadovas Petras Adomonis. 

„Rokiškio rajono bitininkai vis drąsiau prabyla apie kooperacijos naudą ir poreikį steigti kooperatyvą, siekiant būti konkurencingais medaus rinkoje. Tačiau taip pat nuogąstauja dėl senstančios bitininkų bendruomenės ir jaunų žmonių stygiaus, kurie galėtų perimti bitininkystės tradicijas ir taikydami inovacijas  plėtotų šią šaką Lietuvoje bei skintųsi kelią užsienio rinkose“, – sako Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė – Datkūnienė.

Rokiškio ir kaimyninių rajonų bitininkų sąskrydis prasidėjo pažintimi su Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, kuri galbūt vienintelėje visoje Europoje turi už altoriaus įrengtas aštuonias mažutes celes. Anksčiau jose gyveno atgailauti už pasaulio nuodėmes pasiryžę dvasinio luomo atstovai. Dabar išbandyti celes siūloma ir pasauliečiams.

Vėliau renginio dalyviai lankė ir vertino bitynus. 2018-ųjų  metų Rokiškio bitininkų draugijos bitynų apžiūros konkurse  pirmąją vietą iškovojo Romo Kvedaro bitynas, antrąją – Gintauto ir Tomo Malevičių bitynas, trečiąją – Zita ir Juozas Kvedarai.

Popietę bitininkai praleido prie Jūžintų ežero, kur prie suneštinių vaišių stalo netrūko diskusijų bitininkystės temomis, o kiekvienas renginio dalyvis buvo įtrauktas į gardžiausio medaus rinkimus, kuriuos laimėjo bitininkės Danutės Trumpienės medus.