Rudens derliaus šventėse ypatingas dėmesys žemdirbiams

Kiekvieną rudenį rajonuose organizuojamos rudens šventės,  kuriose pasidžiaugiama  derliumi, pagerbiami žemdirbiai, amatininkai ir kiti rajonui nusipelnę asmenys. Rajonų merai ir svečiai sveikina šauniausius rajono žemdirbius, aplanko seniūnijų kiemelius, bendrauja su bendruomenės nariais ir dalyvauja kultūrinėse programose, vyksta varžytuvės, konkursai, ir žinoma, apdovanojimai.

„Rudens prijuostė 2023“ Vilkaviškyje

„Rajonuose organizuojamos kasmetinės derliaus šventės – tai puiki proga padėkoti žemdirbiams už auginamą duoną, pasidžiaugti pasiekimais, pabendrauti. Svarbu, kad šių renginių tradicijos perduodamos jaunajai kartai, jų metu stiprinamas vietos gyventojų bendruomeniškumas, dėkojama ūkininkams“, – sako Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas dr. Arūnas Svitojus, dalyvavęs Vilkaviškio rajono savivaldybės organizuotoje šventėje „Rudens prijuostė 2023“.

Rugsėjo 30 d. vilkaviškiečiai pakvietė į tradicinę žemdirbių šventę „Rudens prijuostė 2023“, kur nuo pat ryto Jono Basanavičiaus aikštėje šurmuliavo rudens kermošius su kulinarijos, konditerijos gaminiais, įvairiausiais papuošalais, drabužiais, gardžiausiais maisto gaminiais ir žinoma, rudens derliaus gėrybėmis.

 

ŽŪR pirmininkas dr. A.Svitojus padėkas įteikė Ingridai ir Artūrui Zdanaičiams, Vilkaviškio rajono ūkininkams, už sėkmingą ūkininkavimą, bendradarbiavimą ir nuolatinę paramą įgyvendinant seniūnijoje vykdomus projektus bei Juditai Skystimienei, Vilkaviškio rajono Klausučių seniūnijos seniūnei, už visuomeninę veiklą ir pagalbą organizuojant žemdirbių šventes.

Šilalės žemdirbių šventė

Rugsėjo 30 d. į Šilalę gyventojus ir svečius kvietė Žemdirbių šventė. Nors permainingas oras kėlė šiek tiek nepatogumų, tačiau nesugadino puikios šventinės nuotaikos.

Į kasmetinį renginį susirinkusius svečius sveikino ir visiems prisidėjusiems prie šventės organizavimo dėkojo Šilalės rajono savivaldybės vadovai ir šventės svečiai.

Šventės svečius ir dalyvius džiugino Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų pasirodymai, dainomis linksmino muzikos ansamblis ,,Padkava“, o šokiais – kolektyvai ,,Mainytinis“ ir ,,Raizgė“.

     

Šventės dalyvius nuo ŽŪR bendruomenės sveikino ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis, kuris apdovanojo Šilalės rajono ūkininką, vieną iš Žemės ūkio kooperatyvo „Baltas” steigėjų Gediminą Vėlavičių už bendruomeniškumo ir kooperacijos idėjų sklaidą bei aktyvią visuomeninę veiklą; Aistę ir Valentą Grybus, Šilalės rajono ūkininkus, už nuoširdų bendradarbiavimą, toleranciją, tarpusavio supratimą, socialinę partnerystę ir inovacijų diegimą savo ūkyje bei dalyvavimą Žemės ūkio rūmų projekte „Automatizuotos biotechnologinių produktų purškimo sistemos naudojimas gyvulininkystės ūkiuose, mažinant žemės ūkio biologiškai skaidžių atliekų poveikį aplinkai“; Alvydą Žiogą, Šilalės rajono ūkininką, už darbštumą ir kantrybę vystant ekologinį pieno ūkį; Vaidotą Kiniulį, Šilalės rajono ūkininką, už nuolatinį bendradarbiavimą dalyvaujant Žemės ūkio rūmų projektuose, kuriuose diegiamos inovacijos; Joną Gudauską, Lietuvos Respublikos Seimo Kaimo reikalų komiteto narį už žemdirbių savivaldos iniciatyvų palaikymą.

Šilutės rajono šventė ,,Kai ilsisi noragai, garuoja pyragai”

Rugsėjo 30 d. Žemaičių Naumiestyje šventinis šurmulys sukvietė Šilutės rajono ūkininkus, amatininkus, bendruomenių narius ir svečius į kasmetinę šventę „Kai ilsisi noragai, garuoja pyragai“.  Šventėje dalyvavęs ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis apdovanojo 2023 m. konkurso ,,Metų ūkis“ I vietos nugalėtoją, Šilutės rajono ūkininką Andrių Žvirblį; 2023 m. konkurso ,,Metų ūkis“ II vietos nugalėtojus Vilmą ir Vaidą Kvedarius ir 2023 m. konkurso ,,Metų ūkis“ III vietos nugalėtoją Birutę Stonkutę.

 

„Kasmetinėse derliaus šventėse vyrauja ypatinga energija, geros emocijos, stebina žmonių išmonė ir originalumas įrengiant kiemelius, dalyvaujant varžytuvėse, konkursuose… Smagu, kad rajonuose puoselėjamos tautiškos tradicijos: dainos, šokiai, kulinarinis paveldas. Štai šilutiškiai nustebino savo azartu ir aktyviu dalyvavimu kopūstienės virimo varžytuvėse, kur varžėsi net 14 komandų“, – sako ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis.

 „Sūduvos kraitė 2023“ Marijampolėje

Spalio 7 d. Marijampolėje rudens spalvomis sumirgėjo tradicinė derliaus šventė „Sūduvos kraitė 2023“ Marijampolėje. Šventėje pagerbti Sūduvos krašto žemdirbiai, žemės ūkio produkcijos gamintojai, amatininkai, bendruomenės nariai.

   

Šventėje dalyvavęs ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis apdovanojo Marijampolės savivaldybės ūkininkę, Stanislavą Stanynienę, už mišraus ūkio puoselėjimą ir aktyvią visuomeninę veiklą bei Lietuvos ūkininkų sąjungos Marijampolės skyriaus pirmininką, ŽŪR konsultantą Sigutį Jundulą už entuziazmą ir ilgametį bei profesionalų konsultanto darbą.