S.Marcinkus: „Kiek žemei duosi, tiek ir gausi“

Jau dvidešimt metų Jurbarko rajone, Juodaičių kaime ūkininkaujantis Stanislovas Marcinkus sako: „Kiek žemei duosi, tiek iš jos ir gausi“.

Nuo pat ūkininkavimo pradžios Stanislovas domėjosi naujovėmis, gilino žinias ir tobulino kvalifikaciją. Ir šiandien gali pasakyti, kad ne tik trąšų, herbicidų ir pesticidų kiekis bei kokybė duoda didesnį derlių – labai svarbus žemės išdirbimas ir paruošimas sėjai. Stanislovas eksperimentuodamas tobulino ir reguliavo savo turimą plūgą taip, kad arimas būtų suraikytas tarsi duonos kepalas. Jo suarti laukai traukia kiekvieno akį – tiesios ir lygios vagos, kruopščiai užarti lauko galai. Įvaldęs arimo techniką, Stanislovas nusprendė dalyvauti artojų varžybose. Keletą metų nepavyko užimti prizinių vietų, vėliau laimėjo III ir II – ąją vietą. O štai 2017 metais liepos mėnesį Dotnuvoje, Kėdainių rajone vykusiose Lietuvos artojų varžybose, Stanislovas Marcinkus tapo absoliučiu nugalėtoju tradicinių plūgų grupėje.

2017 m. gruodžio 2 d. Stanislovas dalyvaus pasaulinėse artojų varžybose Kenijoje, kur atstovaus Lietuvai. Tai atsakinga užduotis ir įpareigojimas – varžytis su arimo profesionalais iš viso pasaulio. Stanislovas labai norėtų, kad jam pasisektų užimti prizinę vietą ir taip prisidėti prie Lietuvos vardo garsinimo.

Taigi linkime, kad Stanislovo ryžtas, ilgametis darbas ir svajonė išsipildytų. Sėkmės ir lauksime sugrįžtant!