Seimo narys pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso principus

Seimo Etikos ir procedūrų komisija pripažino Seimo narį V. Kamblevičių pažeidus Valstybės politikų elgesio kodekso normas.

Sausio 11 d. posėdyje Seimo Etikos ir procedūrų komisija svarstė Seimo narių Vytauto Kamblevičiaus ir Remigijaus Žemaitaičio elgesį bei viešus pasisakymus Žemės ūkio rūmų atžvilgiu. Žemės ūkio rūmai į komisiją kreipėsi dėl galimai viršijamų Seimo narių įgaliojimų, galimai neteisingai skleidžiamų neigiamų duomenų apie Žemės ūkio rūmus.

Komisija nusprendė, jog Seimo nariai V. Kamblevičius ir R. Žemaitaitis teikdami pasiūlymą įstatymo projektui, susijusiam su Žemės ūkio rūmais, domėdamiesi rūmų veikla ir dėl to kreipdamiesi į teisėsaugos bei kitas institucijas, nepažeidė galiojančių teisės aktų.

Tačiau komisija pažymėjo, kad Seimo narys V. Kamblevičius 2017 m. spalio 26 d. vykusiame Rūmų tarybos posėdyje pasisakęs – „Aš kaip Seimo narys darau nusikaltimą: kas sužiūrės, jei mes pamažinsim vienu balu, kas mus sukontroliuos. Aš jau čia per daug pasakiau“ – pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso 4 str. 3, 4 ir 5 punktuose nustatytus valstybės politikų elgesio principus.

LR Seimo Etikos ir procedūrų komisijos informacija