Šilališkiai paminėjo Žemės ūkio rūmų jubiliejų

Lapkričio 18 d. Šilalės rajono žemdirbiai rinkosi į renginį skirtą Žemės ūkio rūmų įkūrimo 90-mečiui ir atkūrimo 25-mečiui paminėti „Kartos keičiasi – vertybės išlieka!”

Renginį eilėmis apie duonos kelią pradėjo Zenonas Levickis. Buvo apžvelgta Žemės ūkio rūmų įkūrimo istorija, organizacijos veikla, vykdomi darbai ir funkcijos, pagrindiniai tikslai ir uždaviniai tarpukariu bei per atkurtos Lietuvos 25-metį atlikti darbai, bendradarbiavimas su užsienio organizacijomis, vykdomi projektai, o svarbiausia – atstovavimas žemdirbių ir kaimo gyventojų interesams šalies ir tarptautiniu mastu.

Nenuobodi Rūmų kasdienybė, o nuolatinis darbas, kasdienis bendravimas su kaimo žmonėmis, ūkių savininkais, kaimo verslininkais padeda pelnyti kiekvieno žemdirbio pasitikėjimą, pagalbą ir pagarbą. Šiandien Žemės ūkio rūmai vienija 49 nevyriausybines organizacijas.

„Kad žemė būtų dosni, reikia ir jai atiduoti duoklę. Ne tik materialinę, bet ir žinias, pagarbą ir meilę“, – apie ūkininkavimo ypatumus kalbėjo Šilalės rajono savivaldybės atstovas Vidas Toleikis.

Žemės ūkio rūmų direktoriaus Sigito Dimaičio padėkas ir jubiliejines dovanas aktyviausiems Šilalės rajono ūkininkams įteikė Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Šilalės rajone Staselė Erciuvienė. Apdovanoti buvo Sigitas Petrikas iš Upynos sen., Mantas Paliakas iš Žadeikių sen., broliai Karolis ir Tomas Žadeikiai iš Laukuvos sen., kvėdarniškė Regina Jonušienė, Valentinas Grybas iš Bijotų seniūnijos.

Renginį užbaigė smagi Edmundo Untulio pjesė „Nosis su apgamu“.

Na, ir žinoma, kokia gi būtų ūkininkų šventė be jubiliejinio torto ir laukų kvapu dvelkiančios arbatos. Pasibuvę, pabendravę, pasidalinę įspūdžiais, ūkininkai išskubėjo namo, kur jų laukia kasdienė ruoša – gyvuliukų šėrimas, melžimas, tvarkymasis.