Šilališkiai žemaičius kvies jungtis į asociaciją

Lapkričio 26 dieną Šilalės rajono savivaldybėje vyko susirinkimas, kuriame susirinkę sodininkai, daržininkai ir uogų augintojai diskutavo apie galimybes Žemaitijos zonoje įkurti asociaciją. Susirinkimą organizavo Šilalės rajono tarybos narys, Šilalės Agro vienas iš kooperatyvo steigėjų , ūkininkas Egidijus Gečas, o ūkininkus konsultavo Žemės ūkio Rūmų Kooperacijos ir teisės skyriaus vedėja Aušra Žliobaitė.

Susirinkime dalyvavę Nacionalinės mokėjimo agentūros vyresnioji patarėja Alma Valskytė ir Tauragės paramos administravimo skyriaus specialistas Algirdas Paliokas ūkininkams pristatė įvairių ES kaimo plėtros programas, galimybes jose dalyvauti. Ūkininkai domėjosi trumpųjų maisto tiekimo grandinių programa bei parama smulkiesiems ūkiams. Viena iš galimybių – kooperacija. Galima jungtis į kooperatyvą, tačiau šilališkiai nusprendė savo galimybes pirmiausia išbandyti susibūrus į asociaciją. ŽŪR Kooperacijos ir teisės skyriaus vedėja Aušra Žliobaitė ūkininkams išsamiai paaiškino apie asociacijos teikiamas galimybes, supažindino su teisiniais niuansais, narių teisėmis ir atsakomybe, atsakė į daugybę ūkininkų klausimų. ŽŪR  skyriaus vedėja sutiko padėti šilališkiams – parengti asociacijos įstatus.

Taigi šis susirinkimas Šilalės rajono ūkininkams buvo labai naudingas. Ūkininkai suprato, kad reikia patiems imtis iniciatyvos. Idėja – Šilalės rajone veikiantiems vaikų darželiams bei mokykloms pasiūlyti Lietuvoje augintų šviežių daržovių, vaisių. Be to, susikūrusios  asociacijos nariai galėtų tiekti produkciją ir neseniai Šilalės rajono Pajūrio miestelyje įsikūrusiam Lietuvos kariuomenės brigados generolo M.Pečiulionio artilerijos batalionui.

Tai buvo pirmasis, bet ne paskutinis ūkininkų susirinkimas šia tema. Artimiausiu laiku susirinkusi iniciatyvinė grupė konkrečiai spręs konkrečius asociacijos steigimo reikalus.

Be kita ko, ūkininkai aptarė ir savo interesų gynimo niuansus, tarp kurių – poveikis EK dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo.  LR ŽŪR savivaldos organizatorė Birutė Dromantienė šilališkius paragino aktyviai prisidėti prie šių metų gruodžio 12 d. Briuselyje LR ŽŪR organizuojamos akcijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.