Šiltnamių derlius Šilalės rajone

Rugsėjo 27 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) iniciatyvos „Auginu Lietuvai!“ dalyviai – Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ir Šilalės rajono Pajūrio vaikų globos namų auklėtiniai džiaugėsi šiltnamiuose užaugintu derliumi.

„ŽŪR ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“, kurio dėka buvo dovanojami šiltnamiai ikimokyklinio ugdymo įstaigoms tikrai prasmingas ir geras emocijas teikiantis projektas. Labai smagu, kad iniciatyvą palaikė ir parėmė Šilalės rajono savivaldybė, nes šiandieninė iniciatyva tikrai atsipirks, juk auganti karta – mūsų ateitis, o tie vaikučiai, kurie susipažįsta su žemės ūkio darbais, rūpinasi savo auginamomis daržovėmis – išaugs pareigingais ir atsakingais šalies piliečiais. Būtent tokių tikslų ir siekiame šia Žemės ūkio rūmų iniciatyva“, – sako ŽŪR Savivaldos organizatorė Birutė Gustienė.

Pajūrio vaikų globos namų auklėtiniai projekte dalyvavo socialinės darbuotojos Onutės Brinkienės iniciatyva ir laimėtame šiltnamyje sodino ir visą vasarą prižiūrėjo pomidorus ir agurkus, todėl šiandien ne tik džiaugiasi, bet ir didžiuojasi savo darbo rezultatais.

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“ ir Šilalės rajono Pajūrio vaikų globos namų auklėtiniai dėkojo už iniciatyvą ir paramą Žemės ūkio rūmams ir Šilalės rajono savivaldybei.

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Iniciatyvos rėmėjai

Savivaldybės prisidedančios prie iniciatyvos:

Klaipėdos r.

Kupiškio r.

Lazdijų r.

Rokiškio r.

Radviliškio r.

Šilalės r.

Vilkaviškio r.

Panevėžio m.

Panevėžio r.

 

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai prisidedantys prie iniciatyvos:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės prisidedančios prie iniciatyvos:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

Lytagra, AB

Danspin, UAB

UAB „BlueberryBaltic”

Gerkonių ŽŪB

Anykščių daržovės, UAB

Ūkininkai, prisidėję prie iniciatyvos:

Trakų rajono žemdirbių asociacija

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.