Su Žemės diena

Kovo 20 d. minime pasaulinę Žemės dieną, astronominį pavasarį. Šiais metais kovo 20-oji yra ir pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

„Žemės diena tarsi suvienija mus visus bendram tikslui – rūpesčiui dėl visų mūsų namų – Žemės. Žemdirbiui Žemė suprantama ne kaip ekonominis išteklius, bet kaip gyva būtybė, teikianti gyvenimo prasmę, pilnatvę, gyvybingumą, naujas patirtis ir ryšį su protėvių kartomis. Svarbi dirbamos žemės savybė – gebėjimas ugdyti žmogų, „kurti“ žmogaus būdą. Pavasaris – tai metas, kai pabunda ne tik gamta, bet ir žmogus. Sveikinu visus, dirbančius ir mylinčius Žemę ir kuriančius Lietuvos ateitį“, – sveikina LR ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus.

 

Kovo 19 d. Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos jaunųjų ūkininkų būrelis ,,Daigelis“ paminėjo Žemės dieną. Pjaustydami obuolį (žemės modelį) išsiaiškino, kokia menka dirbamos žemės dalis yra Žemės planetoje ir padarė išvadą, kad ją reikia branginti. Būrelio nariai virtualiai apsilankė ūkininkų Elenos ir Evaldo Baronų ūkyje: pamatė auginamus gyvulius, kasdienį darbą, diskutavo apie gyvulių priežiūrą. Po to, ūkininkė Elena Baronienė, kuri dar yra ir Rokiškio J. Keliuočio bibliotekos Panemunio filialo bibliotekininkė vaikus pakvietė sudalyvauti viktorinoje.

„Su Žemės diena mus pasveikino rajono ūkininkė Rita Čižiūnienė, kurios dovanotais daigeliais vaikai jau džiaugiasi nuo kovo pradžios. Šie daigeliai jau krauna pumpurėlius ir teikia džiaugsmą mokiniams. Jaunųjų ūkininkų būrelio nariai sulaukė ne tik sveikinimo, bet ir dovanų iš Panemunio ūkininko Tolvydo Neniškio.

Tuo tarpu jaunieji ūkininkaičiai sukūrė gražius darbelius ,,Daigeliai“, kuriais kartu su dovanotomis ir pačių surinktomis sėklomis, pasidalino su kitais pradinukais. Pandėlio gimnazijos jaunųjų ūkininkų būrelis ,,Daigelis“ sveikina visus su Žemės diena, linki ją labai mylėti ir kviečia visus pradinukus dalyvauti  daigelių auginimo akcijoje ,,Užaugink Mamytei gėlę“,-  sako Pandėlio gimnazijos jaunųjų ūkininkų būrelio ,,Daigelis“ vadovė Irena Veikšrienė.