Susipažinkite su šauniausiais raseiniečių ūkiais

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Skaidrutė Žuvelaitienė, konkurso „Metų ūkis 2017“ vertinimo komisijos narė džiaugiasi darbais kupinu liepos mėnesiu ir dalinasi įspūdžiais iš aplankytų Raseinių rajono ūkininkų ūkių.

Komisijai, kurioje, Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyriaus pirmininkas R. Gunevičius, Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas V. Bacys, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo Raseinių skyriaus biuro vedėja V. Mankienė liepos 12-13 dienomis aplankė 9 ūkius.

Pirmą dieną komisija aplankė Raseinių seniūnijos Laužų kaime įsikūrusį Antano Račo augalininkystės ūkį, Nemakščių seniūnijos Molavėnų k. esančius Vaido Greičiaus bitininkystės ūkį ir Petro Krašinsko mišrų ūkį, Viduklės seniūnijos Rimkiškės k. ūkininko Vincento Macijausko ir Šienlaukio k. ūkininko Mykolo Hoferto augalininkystės ūkį bei Paalsio k ūkininkės Dianos Alarbied – Majevskajos gyvulininkystės ūkį.

Antrąją dieną – komisija lankėsi Girkalnio seniūnijos Girkalnio k. ūkininko Andriejaus Daugirdo augalininkystės ūkyje, Betygalos mstl. ūkininko Mariaus Aksamitausko gyvulininkystės ūkyje ir Šiluvos seniūnijos Vilkiškių k. įsikūrusiame brolių Dariaus ir Mariaus Ševelių mišriame ūkyje.

„Nelengvas teko darbas komisijai atrinkti geriausius iš geriausių. Smagu matyti tvarkingai ūkininkaujančius, nuolat investuojančius į ūkį jaunus žmones, kūrybingai tvarkančius ne tik savo ūkius, bet ir gyvenamąją aplinką“ – pasakoja komisijos narė S. Žuvelaitienė.

Taigi, atsižvelgiant į konkurso vertinimo kriterijus ir suskaičiavus balus, Raseinių rajono „Metų ūkis 2017“ nugalėtoju pripažintas Antano ir Stasės Račų ūkis, antroji vieta skirta Jovitos ir Vincento Macijauskų ūkiui, trečioji – Galinos ir Mykolo Hofertų ūkui.

Raseinių rajono geriausiu Jaunojo ūkininko ūkiu pripažintas brolių Dariaus ir Mariaus Šavelių iš Vilkiškių kaimo, Šiluvos sen. ūkis.

Konkurso „Metų ūkis 2017“ nugalėtojai ir Jaunieji metų ūkininkai bus pagerbti ir apdovanoti rugsėjo mėnesį vyksiančioje respublikinėje šventėje, kurią organizuoja Lietuvos ūkininkų sąjunga.

[Best_Wordpress_Gallery id=”101″ gal_title=”2017_07_26″]