Susitikimas su Kinijos kiaulių augintojais

Liepos 29 d. Lietuvos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) vicepirmininkas ir Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos (LKAA) direktorius Algis Baravykas Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje (VMVT) susitiko su Kinijos COFCO holdingo kiaulienos grupės atstovais.

Grupė specializuojasi žemės ūkyje ir yra antroji pagal dydį pieno rinkoje, taip pat užsiima rapso aliejaus gamyba. Grupė turi atskirą padalinį, kuriame specializuojasi ir kiaulienos gamyboje. Kiaulių fermos išdėstytos trijose provincijose, kuriose laikoma apie 2,2 mln. kiaulių ( iš jų150 tūkst. paršavedžių). Per metus skerdžiama apie 4,9 mln. kiaulių. Šiuo metu grupė intensyviai vykdo plėtros darbus ir kas du mėnesiai pastato naujus tvartus, skirtus net 5 tūkst. paršavedžių. Jų 2020 metų pabaigos planuose – turėti 200 tūkst. paršavedžių ir kasmet realizuoti apie 8 mln. skerdžiamų kiaulių.

Viso Kinijoje per metus skerdžiama apie 700 mln. kiaulių. Korporacija praėjusiais metais susidūrė su Afrikinio kiaulių maro (AKM) problema, kai išgaišo pusė turimų kiaulių. Todėl COFCO holdingo atstovai nusprendė pasidomėti, kodėl Lietuvoje, kurioje 2014 metais pradėjo plisti AKM, maras neplinta taip sparčiai kaip Kinijoje ir susitiko su Lietuvos kiaulių augintojų asociacijos atstovais bei VMVT direktoriaus pavaduotoju bei specialistais.

„Susitikime aptarėme įvairius biologinės saugos aspektus, principus, priežastis ir aktualijas. Kiniečiai turėjo daug klausimų, kadangi AKM jiems didžiulė problema. Ypatingai daug rūpesčių kelia didelis kiaulių laikymo vietų tankis, graužikai, transportas, menkas sanitarijos supratimas ir kt.,” – mintimis po susitikimo dalinasi Algis Baravykas.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.