Susitikimas su Ukmergės rajono žemdirbiais

2020 m. vasario 28 d. LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus susitiko su Ukmergės rajono žemdirbiais.

„Smagu, kai ūkininkai rodo iniciatyvą ir kelia aktualius klausimus apie ūkininkavimo perspektyvas po 2021 m. Klausimų ratas labai platus – nuo tiesioginių išmokų iki ekologinio ūkininkavimo ir nederlingų žemių žemėlapio. Gerai, kad ukmergiškiai turi stiprią savo organizaciją – Ukmergės rajono žemdirbių asociaciją, kuriai vadovauja ūkininkas Algirdas Valaiša. Tik susivieniję, aptarę aktualias problemas, galime teikti konstruktyvius siūlymus valdžios institucijoms”, – kalbėjo A. Svitojus.

 

Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Algirdas Valaiša kėlė nederlingų žemių žemėlapio klausimų ir pažymėjo kad dabartinis žemėlapis neatspindi tikrosios padėties, kadangi pagal naująjį žemėlapį rajone mažiau palankios ūkininkauti teliko tik 2 seniūnijos, kai pagal senąjį žemėlapį visas rajonas buvo pripažintas nederlingu.

 

Kaip informavo susirinkime dalyvavęs europarlamentaras Bronis Ropė, Europos Parlamentas, dalyvaudamas tarpinstitucinėse derybose dėl Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) po 2020 metų ir daugiametės finansinės perspektyvos 2021-2027 metams, skirs ypatingą dėmesį, kad tiesioginės išmokos tarp skirtingų šalių narių ūkininkų būtų paskirstytos sąžiningai.

Deja lig šiol Europos Parlamentas dar nėra parengęs aiškios pozicijos dėl Bendrosios žemės ūkio politikos.

Dar 2013 m. vasario 7 ir 8 d. buvo priimtas Europos Vadovų Tarybos sprendimas, kad ne vėliau kaip 2020 m. visos valstybės narės turėtų pasiekti ne mažesnį nei 196 Eur. už hektarą tiesioginių išmokų lygį. Tačiau iki šiol Lietuvos žemdirbiai gauna ženkliai mažesnes išmokas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.