Netylant žemdirbių nepasitenkinimui dėl ūkininkams vis griežtinamų aplinkosauginių reikalavimų, Ministro Pirmininko potvarkiu buvo sudaryta darbo grupė aktualiems žemės ūkio srities klausimams nagrinėti ir pasiūlymams dėl jų sprendimo teikti. Į darbo grupę, kurios vadovas yra žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, o pavaduotojas – Ministro Pirmininko patarėjas žemės ūkio klausimais Aleksandras Muzikevičius, įtraukti žemės ūkio ir aplinkos viceministrai, Seimo Aplinkos apsaugos ir Kaimo reikalų komitetų vadovai, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus ir vicepirmininkai Algis Baravykas ir Vytautas Buivydas.
Lapkričio 28 d. vykusio darbo grupės posėdžio darbotvarkėje buvo daug aktualių klausimų, susijusių su rengiamais teisės aktų pakeitimais, kurie grasina dar didesniais žemės ūkio veiklos suvaržymais: dėl amoniako kiekio ore ribinių verčių, kvapo koncentracijos, mažųjų karjerų, mokesčio už išgaunamą vandenį (kai per parą išgaunama daugiau nei 100 kub. m) ir kt.
Žemės ūkio ministras G. Surplys patikino, kad aktualius klausimus reguliariai aptaria su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku ir randa bendrą kalbą bei supratimą, jog ūkininkus reikia palaikyti. „Žemės ūkis svarbi šaka, nereikia persistengti su aplinkos reikalavimais“, – ūkininkus gynė G. Surplys. Jam antrino posėdyje dalyvavę Seimo nariai – KRK pirmininkas Andriejus Stančikas, AAK narys Petras Nevulis.
Tačiau Aplinkos ministerijos specialistų lygio, kaip paaiškėjo tarpinstitucinės darbo grupės posėdyje, ministrų sutarimai nepasiekia, todėl diskusijos stringa. Valdininkai žemdirbiams linkę taikyti tuos pačius standartus kaip logistikos ar bet kurios kitos ūkio srities įmonėms.
„Turim skirtingas suvokimo kryptis. Mūsų kryptis – didinti gamybą. Jūsų – viską mažinti. Tai neleidžia rasti kompromiso“, – diskusijos įkarštyje pastebėjo ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas.
Apie darbo grupės, kuri buvo suburta vasarą, bet kokius rezultatus kalbėti dar labai anksti.
Pasak ŽŪR vicepirmininko A.Baravyko, diskusijos dėl vis augančių aplinkosauginių suvaržymų tęsiasi jau dvejus metus. Keičiantis ministerijų vadovams ir komandoms, vis sugrįžtama į tą patį pradinį tašką.
Vis dėlto patį pokalbio faktą jis linkęs vertinti teigiamai: „Išgirdome, kad ministrai tariasi, bet pasigendame to dalyko išraiškos teisės aktuose“.