Tarptautinėje konferencijoje – apie BŽŪP perspektyvas

2020 m. birželio 4 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus nuotoliniu būdu sveikino tarptautinės konferencijos „Latvijos žemė – ilgalaikės plėtros perspektyvos“ dalyvius ir svečius.

LR ŽŪR pirmininkas latviškai kreipėsi į konferencijos organizatorius ir dalyvius sveikindamas juos su gražia ir saulėta vasaros pradžia ir dėkojo už sėkmingą bendradarbiavimą ne tik su Latvijos žemdirbių savivaldos atstovais, bet ir su valdžios institucijų vadovais bei Europos Sąjungos atsakingais už žemės ūkio ir kaimo plėtros sektorių atstovais.

„Pastaruoju metu daug diskutuojama apie Biologinės įvairovės, „Nuo ūkio iki stalo“ strategijas bei naują daugiametę finansinę programą. Džiaugiuosi, kad mes visi turėjome galimybę prieš keletą dienų dalyvauti Copa ir Cogeca organizacijų pirmininkų susitikime ir išsakėme savo nuomonę ir susirūpinimą dėl galimo šių priemonių poveikio žemės ūkio sektoriui. Mes negalime toleruoti jokio biudžeto mažinimo, ypač kai iškeliami papildomi ir labai ambicingi reikalavimai. Negalime pamiršti, jog tiesioginės išmokos pagal bendrą žemės ūkio politiką krizės metu yra apsauginis tinklas ūkininkams. Nepaisant to, Baltijos šalių ūkininkai išlieka pažeidžiami, nes gauna mažiausias tiesiogines išmokas ES. Turime bendradarbiauti ir savo nuogąstavimus išsakyti garsiai, kad būtume išgirsti ir išliktume konkurencingais”, – kalbėjo dr. A. Svitojus.

Konferencijoje dalyvavo Latvijos žemės ūkio ministras Kaspars Gerhards. Jis taip pat džiaugėsi bendradarbiavimu su žemdirbių savivaldos organizacijomis. „Planuojama padidinti mūsų tiesiogines išmokas ir mes, žemės ūkio, kaimo plėtros ir miškininkystės sektoriaus atstovai, pasiekėme tai bendradarbiaudami“,- sakė K. Gerhards. Ministras pabrėžė, kad turime laiku reaguoti į susiklosčiusią situaciją ir užtikrinti, jog priimami sprendimai būtų naudingi žemės ūkio sektoriui. Ministras įvardijo svarbiausius prioritetus – naujuoju finansiniu laikotarpiu padidinti konkurencingumą, užtikrinti sąžiningas išmokas ūkininkams, išlaikyti gyvybingą kaimą, maisto produktų gamybą ir prieinamas maisto kainas. „Taip pat turime galvoti apie ekologišką žemės ūkį ir šiam tikslui pasiekti užtikrinti pakankamą finansavimą“,- sakė Latvijos žemės ūkio ministras.

Konferencijoje buvo aptariama Latvijos ir visos Europos žemės ūkio ir miškų sektoriaus ateitis po 2020 m. Taip pat diskutuota apie klimato kaitos poveikį vandens kiekiui ir kokybei bei miškų sektoriui, žemės fondą ir paskolas žemės pirkimui, pusiausvyrą tarp ekonomiškai pagrįsto ir ekologiško valdymo, aptartos vietinių gamintojų bendradarbiavimo galimybės.

Konferenciją organizavo Latvijos žemdirbių savivaldos organizacija – Latvijos žemės ūkio organizacijų bendradarbiavimo taryba (LAOCC), žurnalas „Dienas Bizness“, kooperatyvas VAKS LPKS, valstybinė finansų įstaiga ALTUM ir pramonės ekspertai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.