Ūkininkai galės pasirinkti draudikus

 

Nuo gegužės 15 d. Lietuvos žemdirbiai galės pasirinkti kur drausti pasėlius. Antrąja draudimo bendrove, šalyje teikiančia pasėlių draudimo paslaugas tapo Austrijos draudimo kompanija „BTA Baltic Insurance Company“ .

Kalbiname AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialo Lietuvoje skyriaus vadovą Boris Kuzmą.

Paskelbėte apie gerąją patirtį Latvijoje. Taigi kokia ta patirtis? Papasakokite, kada pradėjote veiklą šioje kaimyninėje šalyje, ar daug ūkininkų naudojasi jūsų paslaugomis?

BTA Latvijoje pradėjo teikti pasėlių draudimo paslaugas nuo 2014 m. Geroji patirtis – per šešis metus BTA išplėtė siūlomų rizikų pasirinkimą nuo krušos, audros, liūties, iššalimo iki laukinių gyvūnų ir paukščių, žaibavimo, ugnies ir derliaus vagystės. Taip pat pratęsė vasarinių ir žieminių augalų draudimo sutarčių sudarymo laikotarpį pavasarį iki birželio mėn. antros dekados, o tokia galimybė padeda žemdirbiams lengviau priimti sprendimą dėl pasėlių draudimo.

Neabejojame, kad domėjotės tiek Latvijoje, tiek Lietuvoje veikiančios Vokietijos draudimo kompanijos VEREINIGTE HAGEL veikla. Ar jūsų paslaugos bus kitokios?

Ūkininkams pasiūlėme galimybę pasirinkti drausti atskirus pasėlius, ko ankščiau neturėjo Latvijos žemdirbiai ir pritaikyti jiems skirtingas rizikas. Taip pat žemdirbiai galės pasirinkti apdrausti augalus iš platesnio rizikų pasirinkimo.

Daug ūkininkų teigia nedraudžiantys pasėlių, nes, jų skaičiavimais, tai daryti neapsimoka. Ar jūsų sąlygos paskatins ūkininkus pakeisti tokią nuomonę?

Visų pirma, svarbiausia yra suprasti, kad draudimas neskirtas išlošti, pralobti, gauti pelną. Jis skirtas atlyginti praradimus nelaimės atveju, apsaugoti ūkį nuo bankroto, šeimą nuo finansinių sunkumų, todėl „apsimoka“ ar „neapsimoka“ nėra tas kriterijus, pagal kurį reikia priimti sprendimą draustis. Geriau vietoj klausimo „ar apsimoka?“ suformuluoti klausimą „o kas jeigu…?“, ateiti su tuo klausimu pas mus ir sužinoti sąlygas.

Kokios bus draudžiamos augalų grupės (javai, kukurūzai, ankštiniai augalai, pluoštiniai augalai, cukriniai runkeliai, bulvės ar kt.)?

Javai (žieminiai ir vasariniai kviečiai, žieminiai ir vasariniai miežiai, žieminiai ir vasariniai kvietrugiai, žieminiai ir vasariniai rugiai, avižos), aliejiniai augalai (žieminiai ir vasariniai rapsai ir kt.).

Kokios draudžiamos rizikos?

Kruša, audra ir liūtis, iššalimas, laukiniai gyvūnai ir paukščiai, ugnis, žaibavimas, derliaus vagystė.

Nuo ko priklausys draudimo įmokos tarifas?

Draudimo kaina skaičiuojama atsižvelgiant į daugelį faktorių. Deja, plačiau produktų kainodaros komentuoti negalime.

Pradedate veiklą gegužės 15 d. Pirmiesiems – akcijos?

Sekite mūsų naujienas ir tiesiog gaukite BTA draudimo pasiūlymą prieš priimdami sprendimą draustis.

Informacija apie draudimo bendrovę.

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ priklauso „Vienna Insurance Group AG“ pirmaujančiai draudimo grupei Austrijoje bei Centrinėje ir Rytų Europoje. Šis pripažintas prekės ženklas, sukaupęs beveik 200 metų draudimo paslaugų teikimo ir darbo su klientais patirtį, vienija apie 50 bendrovių 25 šalyse. „Vienna Insurance Group AG“ jungia 25 000 darbuotojų ir pirmauja savo pagrindinėse rinkose.

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje yra viena didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių šalyje, Baltijos šalių draudimo rinkos lyderės „Vienna Insurance Group AG“ narė.

2019 metais Lietuvoje BTA užregistravo 105 tūkst. žalų, klientams atlygino nuostolių už 58,1 mln. eurų.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.