Ūkininkė pasigenda ekologiško perdirbimo grandinės

Žemės ūkio rūmų gruodžio 6-7 dienomis organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimo iššūkiai ir perspektyvos naujuoju 2023-2027 m. laikotarpiu“ dalyvavo Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos narė, Utenos rajono ūkininkų sąjungos vicepirmininkė Brigita Mosiejauskė, kuri savo darbu įrodė, kad kaime galima ne tik ūkininkauti, bet ir kurti sėkmingus verslus, prisidėti prie bendruomenės gerbūvio kūrimo.

Ūkininkės iniciatyva Utenos rajone įsteigtas privatus vaikų darželis „Ąžuolų vaikai“.  Jame vaikai nuo mažens mokomi tvarumo, sveikatingumo, gamtos tausojimo, pagarbos, aktyvaus ugdymosi, individualizmo ir kitų principų.

„Patys turime tris berniukus, gyvename nuostabioje vietoje ir taip vieną dieną sugalvojome, kad galime įkurti privatų darželį, kuriuo džiaugtųsi ne tik mūsų vaikai, bet ir kraštiečių. Šiandieną turime 14 vaikų grupę, o darželis veikia jau trečius metus“, – džiaugėsi veikli uteniškė sukūrusi tris darbo vietas kaime veikiančiame darželyje.

Brigita taip pat vaikams skirtame valgiaraštyje stengiasi pateikti tik ekologiškus produktus. Jos pastebėjimu, vaikai labai imlūs ir jie jau patys teiraujasi ar pietums pateikiamas maistas atkeliauja iš ūkių ar iš prekybos centrų. „Užaugę mūsų auklėtiniai jau turės su kuo palyginti ką reiškia valgyti ekologišką produkciją ir įprastinę, jie galės patys rinktis. Labai džiaugiuosi, kad vaikams patinka sveika mityba. Darželyje taip pat netrūksta edukacinių veiklų, skatiname vaikų saviraišką“, – tikino B. Mosiejauskė.

Brigita kartu su šeima dirba ekologiniame augalininkystės ūkyje. Ji anksčiau yra sakiusi, kad ekologišką produkciją parduoti nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti. Jaunoji ūkininkė pažymėjo, kad šalyje ekologiško perdirbimo grandinė praktiškai neegzistuoja. Grūdai į Vakarų rinką išvažiuoja tik per įvairius perpardavinėtojus. „Manau, kad ekologiška produkcija turėtų skintis kelią į mokyklas, darželius. Kol to nebus, ekologiškos produkcijos perdirbimo grandis merdės“, – tikino jaunoji ūkininkė B. Mosiejauskė.

***

Po konferencijos Aplinkos ministerija ir Žemės ūkio rūmai apdovanojo Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos narę, Utenos rajono ūkininkų sąjungos vicepirmininkę Brigitą Mosiejauskę už ekologinio ūkio puoselėjimą, aktyvią visuomeninę veiklą ir pilietiškos jaunosios kartos Lietuvai auginimą.

Apdovanojimus įteikė Aplinkos viceministrė Monika Juodvalkė ir ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus.