Ūkininkų paklausa plečia „Šilalės Agro“ investicijas

Pieno gamyba užsiimančių trijų ūkininkų šeimų (dviejų kartų, t.y. tėvų ir vaikų) įsteigtas žemės ūkio kooperatyvas (ŽŪK) „Šilalės Agro“ veikia devintus metus. 2018 m. pabaigoje ŽŪK šalia Šilalės atidarė didelę parduotuvę, kurioje rasite visko, ko reikia ūkininkui, be to dar ūkininkams teikia paslaugas ir užsiima edukacine veikla.

2011 – aisiais trijų pieno ūkių Šilalės rajone savininkai Antanas Dambrauskas, Algirdas Taroza ir Egidijus Gečas susitarė sujungti jėgas ir į talką pasikviesti kelis savo artimiausius giminaičius. Pasiūlė ūkininkauti savarankiškai, tačiau kai kurios veiklos imtis bendrai – steigti žemės ūkio kooperatyvą. Priežastis paprasta. Iki tol kiekvienas ūkis savarankiškai apsirūpindavo pieno ūkiams būtinomis priemonėmis, pašarais ir jų priedais bei kitomis prekėmis. Ūkininkai suskaičiavo, kad pirkdami kartu daugiau prekių, sutaupytų. Netrukus paaiškėjo, kad naudinga ne tik patiems pirkti, bet ir teikti paslaugas kitiems ūkininkams. Paklausa augo, todėl nedidelėje parduotuvėje Šarūnkalnyje ūkininkams reikalingos prekės nebetilpo – „Šilalės Agro“ apyvarta per devynerius metus išaugo iki 500 tūkst. EUR. Taigi 2018 – ųjų pabaigoje žemės ūkio kooperatyvas „Šilalės Agro“ šalia Šilalės atidarė 2000 kv. m. prekybos centrą. Be kita ko, kooperatyvas sukūrė devynias darbo vietas.

Nuo 2018 – ųjų pabaigos ŽŪK „Šilalės Agro“ direktore pradėjo dirbti vieno iš kooperatyvo steigėjų ūkininko Egidijaus Gečo žmona Daiva.

Pasak naujosios „Šilalės Agro“ direktorės, kooperatyvas ūkininkams siūlo per 10 tūkst. pavadinimų prekių, pradedant atsarginėmis žemės ūkio technikos detalėmis, priemonėmis technikos priežiūrai, padangomis, tepalais, kombinuotaisiais pašarais, sėklomis, trąšomis ir baigiant įvairiausiomis prekėmis, kurių buityje gali prireikti ne tik gyvenantiems kaime, bet ir mieste.

„Net jeigu kokios nors prekės neturime, tai priimame ūkininkų užsakymus ir surandame kitur“, – sakė D.Gečienė.

Kooperatyvo planuose – prekyba statybinėmis medžiagomis.

Kita ŽŪK veiklos sritis – paslaugų ūkininkams teikimas. Pradžia – kukurūzų bei žolės smulkinimas. Darbus atlieka kooperatyvo specialistas – operatorius su savo technika.

„Ši idėja pasiteisino. Juk nenaudinga kiekvienam ūkininkui įsigyti tokią brangiai kainuojančią žemės ūkio techniką ir ją naudoti tik mėnesį ar kelis mėnesius. Šios paslaugos paklausa didelė ir ji vis dar auga, todėl ūkininkams siūlome iš anksto užsiregistruoti“, – sakė D.Gečienė.

„Šilalės Agro“ turi ir erdvią konferencijų salę, todėl galima rengti žemdirbių mokymus. Pavyzdžiui, neseniai „Šilalės Agro“ į pagalbą pasitelkė LR ŽŪR specialistus ir surengė kelis seminarus ūkininkams. „Ūkininkai gerai įvertino šį sumanymą, todėl seminarai bus rengiami ir ateityje“, – sakė D.Gečienė.