Ūkio augimas galimas tik diegiant inovacijas

Kėdainių rajone, Vilainių sen., Aristavos k. esantis UAB Aristavos ūkis, įregistruotas 1993 m. kovą kaip Aristavos žemės ūkio bendrovė. Nuo 2005 m. priklauso UAB „Litagros žemės ūkio centro“ grupei.

Bendrovės specializacija – augalininkystė ir gyvulininkystė (pienininkystė).

Dirbami plotai sudaro apie 1750 ha Kėdainių r. Vilainių ir Šėtos seniūnijose. Čia žemės našios ir derlingos, vidutinis žemės naudmenų įvertinimo balas – apie 50. Aauginami žieminiai ir vasariniai javai, rapsai, cukriniai runkeliai, žirniai, pupos. Pašarams gaminti auginamos vienmetės ir daugiametės žolės, kukurūzai.

Bendrovė investuoja į augalininkystės ir gyvulininkystės techniką ir įrangą. Įgyvendintas ne vienas investicinis projektas, kurių metu atnaujinta žemės dirbimo, pasėlių priežiūros ir derliaus dorojimo technika, įrengta moderni pieno ūkio ferma, kurioje yra 920 melžiamų karvių banda. Ir šiuo metu bendrovė įgyvendina investicinį projektą.

Bendrovėje efektyviai sprendžiami gyvulių sveikatingumo, pieno kokybės, genetinio fondo, reprodukcijos gerinimo klausimai.

UAB Aristavos ūkis turi Žaliąjį diplomą, todėl yra pasirengęs priimti studentus ir moksleivius praktikai ir pasidalinti ne tik žiniomis, bet ir praktiniais patarimais, darbais, patirtimi. Ūkiui vadovauja patyręs, atviras pažangai ir inovacijoms vadovas Darius Staškus, kuris taip pat mielai vadovauja ir praktikantams. Praktikantai ūkyje priimami jau 8 metus ir čia visada laukiami motyvuoti, norintys išmokti ir įgyti praktinių įgūdžių jauni žmonės. Taip pat ūkyje priimamos grupės edukacijoms, žinoma, iš anksto susitarus. Aristavos ūkis išsiskiria tuo, kad įsikūręs senuose pastatuose, kurie renovuoti ir pritaikyti šiandieniniams poreikiams. Tai pažangus ir modernus ūkis.

UAB Aristavos ūkis aktyviai dalyvauja Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos ir žemės ūkio kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai“ veikloje.