Valstybinės žemės administravimo pokyčiai

Aplinkos ministerija socialiniams partneriams sausio 26 d. nuotolinio seminaro metu pristatė valstybinės žemės administravimo pokyčius nuo 2024-ųjų: žemės perdavimo savivaldybėms procesus ir naujas Žemės informacinės sistemos el. paslaugas.

Taip pat susitikimo dalyviams pristatytas iki vasario 1 dienos vykdomas valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms procesas, paaiškinta prašymų ir kitų veiksmų su valstybine žeme tvarka, pristatytos interaktyvaus žemėlapio, skaičiuoklių ir kitų viešų Žemės informacinės sistemos  el. paslaugų apie valstybinę žemę taikymo galimybės.

Primename, kad sausio 10 d. Vyriausybei įgyvendinant Žemės įstatymo nuostatas priėmus atitinkamą nutarimą savivaldybėms bus perduota virš 112 tūkst. ha valstybinės žemės. Perduodama 55 tūkst. žemės sklypų ar jų dalių, kurie bendrai užima 45 tūkst. ha ploto, taip pat perduodama virš 67 tūkst. ha nesuformuotos valstybinės žemės plotų.

Piliečiai ir verslo atstovai galės kreiptis į savivaldybes ir Nacionalinę žemės tarnybą dėl valstybinės žemės panaudos poreikių virtualiai, iš savo darbo ar namų aplinkos, įprasta interneto naršykle telefonu ar kompiuteriu ir naudotis naujomis Žemės informacinės sistemos el. paslaugomis bei interaktyviuoju žemėlapiu per Teritorijų planavimo ir statybos vartus www.planuojustatau.lt

Aplinkos ministerijos informacija