Veislininkystė prasideda ūkininkų ūkiuose

Rugsėjo 29 d. Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis sveikino susirinkusius į pirmąją specializuotą mėsinių galvijų parodą, kuri vyko Anykščių r., Bliuvonių k., UAB „Vaja farm“ ūkyje.

„Dėkoju darbštiems ūkininkams, kurie supranta, jog veislininkystė prasideda nuo apačios – nuo ūkio, o ne iš viršaus. Efektyvi veislininkystė galima tik per asociacijas. Džiaugiuosi Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos ryžtu organizuoti turiningą ir ūkininkams aktualią parodą ir dėkoju ūkio savininkui Vygantui Šližiui, priėmusiam iššūkį per mėnesį laiko pasirengti parodai“ – kalbėjo S. Dimaitis.

Parodos dalyvius ir svečius sveikino Anykščių r. meras Kęstutis Tubis, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos prezidentė Laura Mišeikienė, ūkio savininkas Vygantas Šližys, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Ministro Pirmininko patarėja Auksė Kontrimienė, Anykščių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Darius Žiogelis. Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė padėkomis apdovanojo Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos direktorę Vilmą Živatkauskienę ir asociacijos narį, ūkio savininką Vygantą Šližį.

Parodoje, kuri veikė dvi dienas (rugsėjo 29-30 d.) buvo eksponuoti ne tik 11 veislių galvijai, bet vyko ir tarptautinė konferencija, seminarų ciklas, kuriuose buvo kalbama apie kokybiškų pašarų ruošimą, jų įtaką produktyvumui; karvių žindenių laikymą ir galvijų penėjimą; kaip teisingai pasirinkti veislinį galviją?; mikroelementų poveikį galvijams ir kt. Vyko pašarų ruošimo demonstravimas; mėsinių galvijų eksterjero vertinimas ir veislių pristatymas; tvorų tvėrimo praktinis demonstravimas; parodomoji gyvulių bandos valdymo, pasitelkiant dresuotus šunis, pamoka; mėsinių galvijų veislių pristatymas – aukcionas.

Specializuotos mėsinių galvijų parodos nugalėtojais ekspertai išrinko tris gyvulius: 19 mėnesių amžiaus limuzinų veislės bulių, kurio savininkas – Audrius Stačkūnas ir aubrakų veislės bulių, kurio savininkas – Ričardas Kvekšas. Perspektyviausia telyčaite ekspertai pripažino 9 mėnesių amžiaus limuzinų veislės telyčaitę, kurios savininkė – Jurgita Stumbrienė.

Virtuvės šefas italas Gian Luca Demarco dalinosi jautienos patiekalų gamybos patirtimi ir kvietė ragauti kokybiškos galvijienos kepsnio.

Mažieji parodos lankytojai galėjo ne tik paglostyti parodoje dalyvaujančius gyvulius, bet ir sudalyvauti loterijoje, ar pažaisti jiems specialiai įkurtoje žaidimų aikštelėje.

Visų parodos dalyvių žvilgsnius traukė ir parodoje dalyvaujančios ūkininkės Agnės Bendziuvienės į parodą atvežtos įvairiaspalvės alpakos ir iš jų vilnos pagaminta produkcija.

Lietuvos avių augintojų asociacijos pirmininkas Žilvinas Augustinavičius į parodą atvežė savo ūkio avis, kurių pagalba buvo demonstruojamas parodomasis avių bandos valdymas, pasitelkiant dresuotą borderkolių veislės šunį.

Parodoje lankėsi svečiai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Turkijos.

Visiems mėsinių galvijų augintojams – parodos dalyviams, atvežusiems gyvūnus į parodą, buvo įteiktos atminimo dovanos.

Parodą rėmė:

LR žemės ūkio ministerija

Parodą organizavo:

LR žemės ūkio rūmai

Lietuvos mėsinių galvijų ir gerintojų asociacija

[Best_Wordpress_Gallery id=”58″ gal_title=”2016_09_29″]