Viešnios iš JAV

Spalio 12 d. Žemės ūkio rūmuose lankėsi viešnios iš JAV Ilinojaus valstijos Mary Johnson ir Eleonor Gregory, kurios yra Ilinojaus valstijos namų ir bendruomenės lavinimo asociacijos atstovės. 

Viešnios atvyko į Lietuvą tęsdamos bendradarbiavimą su Lietuvos ūkininkių draugija (LŪD). „Asociacijos atstovės Lietuvoje viešės visą savaitę. Viešnios jau apsilankė Panevėžyje, Zarasuose, Kaune, kur susitiko su LŪD skyrių atstovėmis. Dar planuojame aplankyti Alytaus rajoną, Trakus” – pasakojo LŪD pirmininkė Virginija Žliobienė.

Žemės ūkio rūmuose viešnias iš Ilinijaus valstijos sutiko l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis. Viešnioms buvo pristatyta Rūmų istorija, organizacijos – narės ir jų veikla, žemės ūkio ir kaimo situacija.

LŪD narės surengė savo rankų darbo parodą, kurioje demonstravo austas juostas, nertas staltieses, papuošalus, piešinius, odos gaminius, vilnones skraistes, riešines, atvirutes.

LŪD narė Edita Servetkaitė – Rimkienė demonstravo rankomis pieštas atvirutes, odines apyrankes, veltus papuošalus ir žaislus, Vincentina Bozienė pristatė lietuviškais raštais padabintas juostas, Milda Kučinskienė pristatė skraistes, kurias viešnios čia pat ir įsigijo, o Danutė Tamašauskienė demonstravo juosteles knygoms, staltiesėles, grindų takus, juostas.

„Esame sužavėtos puikiu mūsų vizito organizavimu, lietuvaičių darbštumu ir Lietuvos gamtos grožiu. Plėtosime mūsų bendradarbiavimą su LŪD narėmis ir ateityje, nes mūsų veiklos giminingos – siekiančios bendruomeniškumo, tobulėjimo ir bendravimo ne tik su savo šalies, bet ir užsienio partneriais” – kalbėjo Ilinojaus valstijos namų ir bendruomenės lavinimo asociacijos narė Mary Johnson.