VMVT informacija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad visų ūkyje laikomų kiaulių registracija, ženklinimas ir apskaita yra privalomos. Pastebėjus galimus ligos požymius – pakitusį elgesį, apatiją, apetito stoką, karščiavimą ir kt., apie tai būtina nedelsiant informuoti teritorinį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padalinį arba privatų veterinarijos gydytoją.

Šalčininkų rajono Bogdžiulių kaimo gyventojai dėl veterinarinių ir biologinės saugos reikalavimų nevykdymo, tuo galimai prisidedant prie pavojingos gyvūnų užkrečiamosios ligos platinimo, skirta 275 eurų bauda. Gyventoja nubausta dėl to, kad nedeklaravo laikomų kiaulių, o vienai jų nugaišus, gaišeną išmetė gretimame miške.

Informaciją apie miške išmestą kiaulės gaišeną Šalčininkų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai gavo iš vietos gyventojų. Operatyviai dezinfekavus gaišenos radimo vietą, kritusios kiaulės mėginiai nusiųsti tyrimams į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratoriją. Čia patvirtinta, kad kiaulė nugaišo dėl afrikinio kiaulių maro (AKM) viruso.

Tęsiant tyrimą, nustatyti netoli radimvietės gyvenantys kritusio gyvūno savininkai. Pareigūnams jie patvirtino, kad savo reikmėms penėjo dvi kiaules, vieną jų paskerdė ir mėsą suvartojo. Antrai kiaulei netikėtai nugaišus, gaišeną savininkės sūnus nuvežė ir išmetė gretimame miške. Šalčininkų rajonas patenka į teritoriją, kurioje draudžiama laikyti kiaules biologinio saugumo reikalavimų neatitinkančiuose ūkiuose, o šie gyventojai nepaisė jokių biologinio saugumo reikalavimų ir nebuvo deklaravę laikomų gyvūnų, taip pat  niekam nepranešė ir apie staiga susirgusį ir nugaišusį gyvūną, tuo prisidėdami prie viruso plitimo laukinėje faunoje.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija