Spalio 14 d. Žemės ūkio rūmuose įvyko apskritasis stalas – diskusija „Žalinimo reikalavimų įgyvendinimo patirtis ir perspektyvos”. Diskusijos dalyvius sveikino Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas ir pažymėjo, jog ši tema šiandien yra aktuali, kadangi žalinimo reikalavimai kelia daug klausimų žemdirbiams. „Todėl linkiu ne tik išklausyti pranešėjų, tačiau ir išsakyti savo patirtis, diskutuoti ir klausti specialistų patarimo” – paragino A. Stančikas.
Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Išmokų už plotus skyriaus vedėjas Antanas Karbauskas ir specialistas Tadas Švilpauskas apžvelgė 2015-2016 m. žalinimo reikalavimų įgyvendinimą Lietuvoje ir pristatė kitų šalių patirtį. PRANEŠIMĄ RASITE ČIA: zalinimo-reikalavimu-igyvendinimas-lietuvoje-bei-kitose-es-valstybese-2015m-_1
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Žemės ūkio paramos departamento Kontrolės departamento Kontrolės koordinavimo skyriaus vedėjas Martynas Ručinskas pristatė dažniausiai pasitaikančias klaidas 2015-2016 m. pasėlių deklaravimo laikotarpiu. PRANEŠIMĄ RASITE ČIA: zalinimo-patikros_2
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė pristatė išmokų administravimo tvarką už deklaruotus pasėlius ir kvietė žemdirbius naudotis nauju portalu. PRANEŠIMĄ RASITE ČIA: nma_prezentacija_3
Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Išmokų už plotus skyriaus vedėjas Antanas Karbauskas informavo, kad Europos Komisija planuoja nuo 2018 m. (arba net nuo 2017 m.) uždrausti cheminių trąšų naudojimą plotuose, naudojamuose ekologiniu atžvilgiu svarbių vietovių užskaitai. Galutinio sprendimo šiuo klausimu dar nėra, tačiau tam jau nepritarė net 17 Europos Sąjungos šalių, tarp kurių – ir Lietuva.
Žemdirbiai dalinosi patirtimi ir turėjo daug klausimų dėl žalinimo reikalavimų. Žemdirbiai teiravosi kodėl dažnai pasitaiko, kad netiksliai nubraižytos ribos, dėl kurių taikomos sankcijos?
NMA Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė paaiškino, kad sankcijos gali būti taikomos dėl žalinimo reikalavimų ir, kad dėl kiekvieno atvejo yra aiškinamasi individualiai.
Žemdirbiai ir rajonų Žemės ūkio skyrių specialistai teiravosi, kodėl NMA ir rajonų skyrių turima informacija skiriasi? Kodėl neveikia vieninga žemėlapių sistema? „Gal taip yra elgiamasi tyčia, kad sutaupyti pinigų” – teiravosi ūkininkai.
Kontrolės koordinavimo skyriaus vedėjas Martynas Ručinskas paaiškino, kad kiekvieno lauko įbraižymui yra numatyta paklaida apie 0,75 cm. Taip pat pažymėjo, kad NMA atlieka patikras pagal faktą. 60 proc. patikrų yra atliekama nuotoliniu būdu – naudojant ortofoto žemėlapius.
NMA Žemės ūkio paramos departamento direktorė Enrika Raibytė paaiškino, kad lėšos iš ES nėra taupomos, kadangi jos numatytos paramos vokuose, tačiau, randami neatitikimai iššaukia papildomas Europos audito patikras. Jei pinigai nėra išleidžiami pagal paskirtį – jie grąžinami į ES biudžetą.
[Best_Wordpress_Gallery id=”66″ gal_title=”2016_10_14″]