Žemaitukų veislės eržilų vertinimas

2016 m. rugsėjo mėn. 14 -15 dienomis (trečiadienis, ketvirtadienis), Šeduvos technologijų ir verslo mokykloje (adresu: Raudondvario k., Pakalniškių sen., Radviliškio r.) vyks Žematukų veislės eržilų vertiimas – licencijavimas ir linijų palyginamasis vertinimas.

Numatoma programa:

2016 m. rugsėjo 14 d. (Vertinimas – licencijavimas)

9.00 – 13.00 val. – registracija, dokumentų ir eržilų sveikatingumo patikrinimas;

10.00 – 13.00 val. – numatytų vertinti ir neįvertintų eržilų bei pageidaujamų pervertinti eržilų (pateikusiems prašymus) vertinimas;

13.00 – 14.30 val. – numatomų licencijuoti eržilų ringas;

14.30 – 15.00 val. – rezultatų paskelbimas, nugalėtojų apdovanojimai ir pagerbimas.

Ekspertų vertintojų ir licencijavimo komisija: R. Šveistienė, N.Stašienė, G. Pilipavičius, E. Jeninas, A. Jurgaitis.

2016 m. rugsėjo 15 d. (Linijų palyginamasis vertinimas)

Bus pristatomos žemaitukų veislės arklių linijos, eksponuojami geriausi eržilai, vykdomi sportiniai pasirodymai, apdovanojami kiekvienos linijos geriausi eržilai bei jų savininkai, renkamas publikos „numylėtinis“.

Daugiau informacijos: telefonais 8 698 17606 ir 8 683 39885 arba el. paštu m.sekmokas@takas.lt

Žemaitukai –  sena ir unikali vietinė Lietuvos arklių veislė, kuri dar prieš penkiolika metų būtų nepastebimai išnykusi, jeigu ne Lietuvos arklių augintojų pastangos išsaugoti šią veislę. Iš prieš penkiolika metų likusių 42 žemaitukų veislės arklių, šiuo metu jau priveista beveik 500. Žemaitukų arklių veislei būdinga ištvermė, tvirta konstitucija, universalus darbingumas, energingas temperamentas, dailus eksterjeras, nereiklumas pašarui, paklusnus būdas.

Žemaitukų veislės arkliai parodose visada sulaukia gausaus lankytojų dėmesio. Renginio metu planuojama organizuoti ne tik švietėjišką, bet ir kultūrinę programą. Renginio dalyviai susipažins su naudinga informacija reikalinga auginant žemaitukų veislės arklius, sužinos apie žemaitukų veislines savybes, genetinius išteklius, genofondą, o taip pat galės apžiūrėti demonstruojamus arklius. Renginio metu bus pristatomos 4 Lietuvoje veisiamos žemaitukų linijos.

Renginio rėmėjas – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Renginio organizatoriai – Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai ir Lietuvos žamaitukų arklių augintojų asociacija