Žemaitukų veislės vertinimas

Rugsėjo mėn. 14 -15 dienomis Radviliškio technologijų ir verslo mokyklos Šeduvos skyriuje (Raudondvario k., Pakalniškių sen., Radviliškio r.) įvyko Žemaitukų veislės eržilų vertimas – licencijavimas ir linijų palyginamasis vertinimas. Susirinkusius į renginį sveikino Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis, dėkodamas Žemaitukų arklių augintojų asociacijai ir jos pirmininkui Mindaugui Sekmokui už aktyvų darbą puoselėjant žemaitukų veislę ir renginio organizavimą.

Vertinimą atliko ekspertų vertintojų ir licencijavimo komisija: R. Šveistienė, N. Stašienė, G. Pilipavičius, E. Jeninas, A. Jurgaitis.

Buvo pristatomos žemaitukų veislės arklių linijos, eksponuojami geriausi eržilai, vykdomi sportiniai pasirodymai, apdovanojami kiekvienos linijos geriausi eržilai bei jų savininkai, išrinktas s publikos „numylėtinis“.

Žemaitukai –  sena ir unikali vietinė Lietuvos arklių veislė, kuri dar prieš penkiolika metų būtų nepastebimai išnykusi, jeigu ne Lietuvos arklių augintojų pastangos išsaugoti šią veislę. Iš prieš penkiolika metų likusių 42 žemaitukų veislės arklių, šiuo metu jau priveista beveik 500. Žemaitukų arklių veislei būdinga ištvermė, tvirta konstitucija, universalus darbingumas, energingas temperamentas, dailus eksterjeras, nereiklumas pašarui, paklusnus būdas.

Renginio metu organizuota ne tik švietėjiška, bet ir kultūrinė programa. Renginio dalyviai buvo susipažindinti su žemaitukų veislės arklių auginimo ir priežiūros aktualijomis, veislinėmis savybėmis,  genetiniais ištekliais, genofondu. Buvo pristatytos 4 Lietuvoje veisiamos žemaitukų linijos.

Renginio rėmėjas – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Renginio organizatoriai – Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai ir Lietuvos žemaitukų arklių augintojų asociacija

Renginio akimirkos:[Best_Wordpress_Gallery id=”56″ gal_title=”2016_09_24″]