ŽEMDIRBIŲ SAVIVALDOS MINTYS iš Raseinių rajoNo

Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) įgyvendina Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) programas  – „Žemdirbių savivaldos stiprinimas“ ir Žemės ūkio veiklos subjektų konsultavimas, kurių efektyviam įgyvendinimui pasitelkiami ŽŪR Savivaldos organizatoriai 31 šalies kaimiškajame rajone

ŽŪR savivaldos organizatorių dėka rajonus pasiekia žinios iš Lietuvos pagrindinės žemdirbių interesus ginančios organizacijos. Nuo ŽŪR savivaldos organizatorių aktyvumo daug priklauso, kaip žemdirbių, žemdirbių savivaldos organizacijų rajonuose keliami klausimai pasiekia ŽŪR tarybą. 

Skaidrutė Žuvelaitienė, ŽŪR savivaldos organizatorė Raseinių r.: „Dirbdama savivaldos organizatore jaučiu ŽŪR specialistų komandos paramą. Kai prireikia, visada sulaukiu pagalbos“.

Kauno Mičiūrino tarybinio ūkio technikumą baigiau raudonu diplomu, įgijau bitininko – techniko specialybę. Po to biologiją studijavau Vilniaus universitete – įgijau biologo bei biologo-chemiko dėstytojo kvalifikaciją. Mokytis reikia visą gyvenimą, todėl po 12 metų įstojau į tuometinį Lietuvos žemės ūkio universitetą, kuriame įgijau miškininkystės magistro laipsnį.

ŽŪR savivaldos organizatore Raseinių r. dirbu jau 21 – uosius metus.

Papildomai dirbu lektore – konsultante. Be to, esu Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyriaus vicepirmininkė bei Miško savininkų asociacijos Raseinių skyriaus pirmininkė.

Daug mano veiklos susiję su Lietuvos ūkininkių draugija bei kaimo bendruomenėmis, iš kurių aštuonias esu prisidėjusi kuriant, o Lenkelių kaimo bendruomenei vadovauju. Raseinių r. šiuo metu veikia net 61 kaimo bendruomenė. Kaimo bendruomenių veikla – labai gera galimybė atnaujinti kaimus. Štai Lenkeliuose suremontavome bendruomenės namus, vykdėme ir vykdome įvairius projektus, pavyzdžiui, labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ pagalba remiame vienišus vargstančius žmones kaimuose.

Vasarą ūkininkai labai užimti, o štai spalio mėnesį pasipylė įvairūs renginiai. Štai iš Raseinių r. savivaldybės Kaimo rėmimo fondo gavome paramą ūkininkų kelionei į Austriją. Visada verta domėtis, kaip gyvena kitų šalių ūkininkai. Tikrai turėjome ko pasimokyti, kaip austrai ūkininkai skerdžia kiaules, kaip gamina vyną bei šokoladą, spaudžia moliūgų aliejų, užsiima kaimo turizmu. Geras pavyzdys, kaip gali išsilaikyti palyginti nedideli ūkiai. Ir labai svarbu, kad Austrijos ūkininkai vieni kitus labai remia, pirmiausia pirkdami vieni iš kitų tai, ką būtų galima nusipirkti ir dideliuose prekybo centruose.

Apie tokią austrų patirtį Raseinių r. ūkininkai kalbėjosi su žemės ūkio ministru G.Surpliu – šį susitikimą irgi man pavyko surengti spalio mėnesį. Ta proga ministrą pakviečiau dalyvauti ir ŽŪR projekte „Auginu Lietuvai“ – įteikiant lopšeliui – darželiui šiltnamį dalyvavo ir ministras.

Žinoma, ne tik Austrija, bet ir mes turime puikių ūkininkų. Štai ką tik suskaičiavome konkurso „Metų ūkis“ rezultatus. Kandidatų buvo daug, o laimėtojai tikrai verti dėmesio, tai – tėvų tradicijas tęsiantys jaunieji ūkininkai Rasa ir Karolis Juškiai. Šiek tiek atsiliko Milita ir Vytautas Bisikirskai bei Irena ir Voldemaras Dobrovolskiai.

Kaip savivaldos organizatorė ir Miško savininkų asociacijos Raseinių skyriaus vadovė artimiausiu metu Betygalos kaimo bendruomenėje surengsime seminarą ūkininkams miškininkystės klausimais.

Artėja laikas ir tradiciniams metų didžiųjų švenčių renginiams. Džiaugiuosi, kad prie daugelio mano iniciatyvų prisideda ir Raseinių savivaldybės vadovai bei žemės ūkio skyriaus tarnautojai. Jie visada pasiruošę išklausyti mano nuomones, idėjas.

Labai svarbu, kad dirbdama savivaldos organizatore jaučiu ŽŪR specialistų komandos Kaune paramą. Kai prireikia, visada sulaukiu pagalbos, ypač kai tenka vykdyti naujus projektus. Man labai svarbu, kad dirbdama ŽŪR savivaldos organizatore galiu pati planuoti savo darbo laiką. Manau, kad tai darau efektyviai, nes planuoti mane išmokė šviesios atminties mano mokytojas, bitininkystės klasikas Jonas Balžekas.

Raseinių r. ūkininkams primenu, kad ŽŪR vykdo ūkininkų ir kitų asmenų, užsiimančių žemės ūkio veikla, konsultavimą, kurio tikslai  – skatinti žemės ūkio konkurencingumą ir gerinti valdos ekonominę ir aplinkosaugos veiklą; užtikrinti tausojantį gamtos išteklių valdymą ir klimato politikos veiksmus; siekti subalansuotos teritorinės kaimo ekonomikos ir bendruomenių plėtros, įskaitant užimtumo ir verslumo kūrimą ir rėmimą.

Atsižvelgdama į ūkininkų ir kitų žemės ūkio veiklos subjektų poreikius, teikiu individualias konsultacijas ir organizuoju seminarus gaminamos augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos konkurencingumo didinimo, kooperacijos žemės ūkyje plėtros, žemės ūkio verslo planavimo ir veiklos teisiniais klausimais.

Raseinių r. ūkininkus, kaimo gyventojus, žemės ūkio veiklos subjektus, kilus aktualiems klausimams ar problemoms prašome kreiptis į ŽŪR Savivaldos organizatorę Skaidrutę Žuvelaitienę, kontaktai: tel. 8-611 35 861, e. p. s.zuvelaitiene@zur.lt