Žirgų parodos – vertinimo rezultatai

Rugsėjo 3 d.  Utenoje įvykusioje Prancūzų ir Orlovo ristūnų veislių žirgų parodoje – vertinime buvo įvertinta 30 arklių.  Vertinimo komisijos sprendimu pagrindinio prizo – taurės nugalėtoju tapo NICE DREAM – eržilas reproduktorius, gimęs Prancūzijoje 2001 05 04. Jo savininkas – UAB “Kasandros grupė”.

Vienmečių grupės nugalėtojas:

FIZZ CASS – eržilas

Gimimo data: 2015 04 04

Gimimo vieta: Lietuva

Savininkas: Arūnas Cicėnas

 

Dvimečių grupės nugalėtojas:

EMERALD CASS – eržilas

Gimimo data: 2014 05 17

Gimimo vieta:  Lietuva

Savininkas: Arūnas Cicėnas

 

Trimečių  grupės nugalėtoja:

DORA CASS – kumelė

Gimimo data: 2013 05 08

Gimimo vieta: Lietuva

Savininkas: Arūnas Cicėnas

 

Keturmečių  grupė:

CAPRI CASS – kumelė

Gim.data: 2012 05 05, Lietuva

Savininkas: UAB “Kasandros grupė”

 

Motininių kumelių   grupės nugalėtoja:

TESSY DE LA VIS – kumelė

Gimimo data: 2007 03 19

Gimimo vieta: Prancūzija

Savininkas: UAB “Kasandros grupė”

 

Suaugusių  grupės nugalėtoja:

SIMONE DU BOUVIER – kumelė

Gimimo data: 2006 04 04

Gimimo vieta: Prancūzija

Savininkas: UAB „Kasandros grupė”

Prancūzų ristūnai išvesti XX a. pirmojoje pusėje iš normanų kinkomųjų arklių, anglų grynakraujų, Haknio arklių ir Amerikos ristūnų. Prancūzų ristūno, kaip veislės, vystymąsi įtakojo kinkinių lenktynės Prancūzijoje. Prancūzų ristūnai taip pat naudoti ir išvedant „Selle Francais“ žirgų veislę. Prancūzijoje šis ristūnas laikomas svarbiausiu tek lenktyninių, tiek jojamųjų žirgų veisimui.

 Charakterizuojant šių žirgų išvaizdą, reikia pažymėti, jog dažniausiai prancūzų ristūno galva pakelta, kaklas ilgas, nugara tvirta, gogas aukštas, ilgas ir platus. Šio ristūno nuolaidus pasturgalis yra labai stiprus, ilgos ir stiprios kojos sudaro didelio ir kartu lengvo arklio įspūdį. Anksčiau prancūzų ristūno petys buvo kiek status, bet dabar jis nuožulnesnis, dėl to arkliai gali greičiau bėgti. Šių arklių risčia labai įspūdinga. Ji plati, o žingsnis ir pusšuolis yra patenkinamos kokybės. Arklys energingas, gerai bėga ilgas distancijas ir puikiai tinka kinkymui. Prancūzų ristūnas yra tikrai darbštus arklys, tačiau jo būdas nėra pastovus. Prancūzų ristūno aukštis ties gogu – apie 1,62 m. Dažniausiai jų plaukai būna bėros ar kaštoninės spalvos, rečiau – pilkos. Prancūzų ristūnas yra naudojamas lenktynėms su važnyčiotoju bei tinka šokinėjimui. Tai jojamasis – kinkomasis ristūnų lenktynių arklys. Kilmės šalis – Prancūzija.

Prancūzų ristūnai dėl savo kilmės yra stambesni ir lėčiau bręstantys. Jie pasižymi didele ištverme, todėl labiau tinkami bėgti ilgose distancijose (2400 m, 2700 m, 3200 m, 4100 m).

Pirmasis pristatomas Next Kinney, kurį išvedė Rolandas. Tai – licencijuotas Prancūzų ristūnų veislės eržilas Next Kinney.  Jo motina Egorova, o tėvas eržilas Goetmals Wood, kuris greičiausiai yra bėgęs 1,11 ir laimėjęs 48 didžiuosius prizus Prancūzijoje bei uždirbęs 900 tūkst eurų. Tai vienas iš geriausių Prancūzijoje pripažintų reproduktorių,  davęs virš 1300 palikuonių. Next Kinney  rekordas įveikiant distanciją yra 1,14. Dalyvavęs lenktynėse 88 kartus ir uždirbęs beveik 200 tūkst eurų. Jis buvo naudojamas kaip reproduktorius nuo 2007 iki 2012 metų Prancūzijoje, o po to atvežtas į Lietuvą. Čia dar startavo ir laimėjo prizus pasiekdamas 1,16 laiką.  Davęs apie 130 palikuonių Prancūzijoje ir Lietuvoje.

IMG_9692

Tessy de la Vis kumelę su kumeliuku išvedė Vaida ir Laurita. Tessy de la Vis – tai veislinė Prancūzų ristūnų kumelė, gimusi Prancūzijoje, kur dalyvaudama lenktynėse greičiausiai bėgo 1.16.  Kumelė startavo net kartų ir uždirbo 20 tūkst. eurų. Renkantis ir perkant kumeles Prancūzijoje atsižvelgiama ne tik į jos parodytus rezultatus, bet ir į jos tėvų. Kumelė dalyvavo lenktynėse ir Lietuvoje. Šiuo metu kumelė savo karjerą baigė ir yra naudojama, kaip motininė kumelė, atvedusi du kumeliukus. Šalia jos yra 5 mėnesių jau antrasis jos kumeliukas nuo prieš tai pristatyto eržilo Next Kinney.

IMG_9700

Toliau buvo pristatomi Utenos žirgyne gimę ir užauginti žirgai.

Ferrari Cass kumelaitė, kurią išvedė Tomas yra 1,5 metų amžiaus. Būtent tokio amžiaus žirgai pradedami treniruoti: pratinami prie pakinktų, apvedžiojami ir kinkomi.  Jos motina Prancūzijoje gimusi kumelė Rhee, kurios geriausias laikas yra 1.15 parodytas ilgoje 2640m distancijoje. Ji jau turi 5 palikuonis, ir 3 iš jų jau dalyvauja lenktynėse. Kumelė Belee Cass pasiekusi laiką 1,17. Šios kumelaitės tėvas garsus reproduktorius Prancūzijoje  – Rodrigo Jet, kilometro distanciją įveikęs per 1.09.8. Davęs daug palikuonių, kurie sėkmingai bėga prestižinėse lenktynėse Prancūzijoje, todėl tikimasi, kad ir ši kumelė vėliau parodys gerus rezultatus.

IMG_9719

Žirgyno darbuotojas Saulius išvedė eržiliuką Emerald Cass – tai 2 metų eržiliukas nuo Next Kinney ir kumelės Qrisse d‘Urzy, kurios rekordas yra 1.17. Kumelė dalyvavo varžybose Prancūzijoje iki 2010 metų, po to atvežta  į Lietuvą ir naudojama veislei. Kumelė buvo sėklinta Prancūzų reproduktoriais Quatre Jullet, Othello Bourbon. Ji Lietuvoje yra atvedusi 4 kumeliukus. Gimę palikuonys dalyvauja lenktynėse Lietuvoje, o vienas jų – parduotas ir sėkmingai startuoja Vokietijoje. Šis žirgas jau yra įvykdęs kvalifikaciją ir dalyvauja varžybose.

IMG_9729

Dora Cass trejų metų kumelė, gimusi ir užauginta Utenos žirgyne. Kumelę išvedė  Žydrūnas. Jos motina labai greita kumelė Lelia Axe, kurios geriausias parodytas laikas 1.13. Nuo 2012 metų ji buvo naudota kaip motininė kumelė ir atvedusi jau 3 kumeliukus.  Šios kumelės tėvas vienas garsiausių Prancūzų ristūnų eržilų reproduktorių Ready Cash, jo geriausias laikas 1.10. Jis elitinėse lenktynėse Prancūzijoje startavęs 70 kartų ir uždirbęs virš 4 milijonų eurų. Eržilas davė beveik 600 palikuonių, kurie rodo aukštus rezultatus ir dalyvauja prestižinėse lenktynėse Prancūzijoje. Vienas žymiausių yra Bold Eagle, kuris šiemet laimėjo prestiziškiausią ir brangiausią prizą Prancūzijoje Prix d‘Amerique. Žirgyne laikomi dar 2 šio eržilo palikuonys, vienas jų yra bėgęs 1.18, o tai yra labai geras laikas trimečiui žirgui. Dora Cass kumelė yra įvykdžiusi kvalifikaciją, dalyvavusi lenktynėse, parodžiusi savo amžiaus grupėje gerą laiką 1.20 ir yra tarp perspektyviausių čia laikomų trimečių žirgų.

IMG_9739

4 metų kumelę Capri Cass išvedė Vita. Kumelės motina – Rhee, tėvas – reproduktorius Rocklyn,  bėgęs 1.11, turėjęs 60 startų Prancūzijoje, uždirbęs 0,5 milijono eurų ir davęs 500 palikuonių. Ši kumelė dalyvauja lenktynėse Utenos hipodrome, jau turi pergalių. Jos asmeninis rekordas 1.19, tai jaunas ir perspektyvus žirgas dar sieksiantis geresnių rezultatų.

IMG_9752

Sicile Nemo Prancūzų ristūnų veislės kumelę išvedė Aurimas. Kumelės motina – Hadith, tėvas – reproduktorius Kuadro Wild, Prancūzijoje startavęs apie 90 kartų ir uždirbęs virš 300 tūkst eurų, pasiekęs 1.13 sekundžių laiką. Jis davęs virš 400 palikuonių. Ši kumelė gimusi Prancūzijoje 2006 metais. Lenktyniavo nuo 2009 iki 2013 m. Prancūzijoje ir lenktyniavo daugiau nei 70 kartų. Kumelė jau uždirbo virš 50 tūkst eurų, jos geriausias pasiektas laikas – 1.17.

IMG_9758

Už išsamų arklių pristatymą dėkojame veterinarijos gydytojai Renatai Gruodytei, kuri su didele meile ir pasišventimu globoja ir rūpinasi žirgais.

IMG_9803