ŽŪR iniciatyva „Auginu Lietuvai!“ – Jurbarke ir Tauragėje

Žemės ūkio rūmų ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ pasiekė rajonus prie senelio Nemuno – Jurbarką ir Tauragę. Šiltnamius Jurbarko lopšeliui – darželiui „Nykštukas“ ir Tauragės lopšeliui – darželiui „Ąžuoliukas“ padovanojo projekto iniciatoriai Žemės ūkio rūmai bei Lietuvos savivaldybių asociacija ir projekto rėmėjai.

Viename iš keturių Jurbarke veikiančių darželių įteikiant šiltnamį, dalyvavo Jurbarko r. savivaldybės  vicemeras Saulius Lapėnas bei Švietimo skyriaus atstovė Dalia Jaramavičienė.

„Įsitikinau, kad ŽŪR padovanotas šiltnamis darželio auklėtiniams buvo labai naudingas ir svarbiausia – pažintine prasme. Darželio auklėtojos gerokai padirbėjo ir vaikučiai vasarą bei rudenį įgijo daug naujų žinių apie tai, kaip auga ir kokias daržoves galima užauginti ir netgi kaip galima užaugintas daržoves perdirbti“, – pasakojo ŽŪR organizatorė savivaldai Jurbarko r. Rūta Misevičienė.

Jurbarko vicemeras  S.Lapėnas dėkojo ŽŪR už puikų sumanymą ir pagyrė darželio bendruomenę, nes ji konkursą laimėjo varžydamasi su dar trimis Jurbarke veikiančiais lopšeliais – darželiais. ŽŪR atstovei darželio vaikučiai įteikė piešinį, kuriame pavaizduotos šią vasarą užaugintos daržovės.

Tauragėje šiltnamį laimėjo lopšelis – darželis „Ąžuoliukas“, vienas iš trijų mieste veikiančių darželių. Tauragės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Navickas už iniciatyvą ŽŪR padėkojo žodžiu, o „Ąžuoliuko“ bendruomenė pateikė ir įrodymus, kad šiltnamis šį sezoną buvo naudojamas efektyviai – ŽŪR Jurbarko r. organizatorei savivaldai R.Misevičienei įteikė stiklainį konservuotų daržovių, pagamintų iš pirmojo  derliaus.

  

 

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Iniciatyvos rėmėjai

Savivaldybės prisidedančios prie iniciatyvos:

Klaipėdos r.

Kupiškio r.

Lazdijų r.

Rokiškio r.

Radviliškio r.

Šilalės r.

Vilkaviškio r.

Panevėžio m.

Panevėžio r.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai prisidedantys prie iniciatyvos:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės prisidedančios prie iniciatyvos:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

Lytagra, AB

Danspin, UAB

UAB „BlueberryBaltic“

Gerkonių ŽŪB

Anykščių daržovės, UAB

Ūkininkai, prisidėję prie iniciatyvos:

Trakų rajono žemdirbių asociacija

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.