ŽŪR ir naujienų portalas „Agroeta“ sieks objektyvios žinių sklaidos žemdirbiams

(Kaunas, liepos 20 d.) Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) ir agroverslo naujienų portalas „Agroeta“ pasirašė abipusiai naudingą bendradarbiavimo sutartį, kuria siekiama gerinti žemdirbių ir žemės ūkio subjektų informavimą ir žemės ūkio sektoriaus įvaizdį.

„Kuo daugiau bus pozityvios sklaidos apie kaimą, žemdirbius, visuomenines organizacijas, tuo bus geriau, nes gana daug negatyvios informacijos į viešumą patenka dėl nežinojimo“, – po sutarties pasirašymo sakė ŽŪR laikinai einantis direktoriaus pareigas Sigitas Dimaitis.

Sutartis nenumato jokių finansinių įsipareigojimų, tačiau ŽŪR ir „Agroeta“ aktyviai bendradarbiaus socialiniame tinkle „Facebook“, viešins informaciją apie Žemės ūkio rūmų organizacijų veiklą, renginius, taip pat žemdirbių ir kaimo gyventojų susitikimus su valdžios atstovais.

Pasak Žemės ūkio rūmų pirmininko Andriejaus Stančiko, neretai žiniasklaidoje informacija apie ŽŪR organizacijų veiklą visuomenę pasiekia iškreipta, nutylint svarbiausius dalykus.

„Kartais suformuojamas toks neigiamas fonas, kad pradedi klausti, iš kur tokios žinios apskritai galėjo atsirasti. Informacija dažnai visuomenę pasiekia neigiamu aspektu. Jeigu išsirito viščiukai, tai tarsi praleidžiama negirdomis, o jei vištą pavogė, tai įvykis hiperbolizuojamas“, – sakė A. Stančikas.

Naujienų portalo „Agroeta“ vyriausiasis redaktorius Gediminas Stanišauskas pažadėjo, kad portalas sieks laikytis aukščiausių žurnalistikos standartų, pateikiant žemdirbiams objektyvią informaciją, jos neinterpretuojant.

„Mes siekiame pateikti kuo daugiau trumpų žinių, be ilgesnių komentarų, nes dabartiniai interneto vartotojai neturi laiko skaityti ilgų tekstų“, – kalbėjo G. Stanišauskas.

Kartu jis paragino Žemės ūkio rūmus vienijančias organizacijas ir jų narius dalintis informacija, pateikti ją portalo žurnalistams el. paštu info@agroeta.lt arba registruojantis „Facebook“ paskyros sekėjais.

„Kviečiame visus žemės ūkio rinkos dalyvius pranešti, kada organizuojamos lauko dienos, kokios buvo įdiegtos inovacijos. Galiausiai, vertėtų ir pasidalinti bendro pobūdžio problemomis, kurias neabejotinai iškelsime į viešumą ir mėginsime rasti sprendimus“, – sakė „Agroeta“ vyriausiasis redaktorius G. Stanišauskas.

„Agroeta“ portalas nepriklauso jokioms finansinėms ir politinėms grupuotėms. Jį sumanė ilgametę patirtį žemės ūkio leidiniuose sukaupę žurnalistai.