ŽŪR organizacijų diskusija dėl žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros tvarkos pakeitimų

2022 m. sausio mėn. 19 d. Žemės ūkio rūmai organizavo viešą diskusiją dėl žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros tvarkos pakeitimų. Žiniasklaidoje skelbiama apie galimą žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros paslaugų teikimo reformą. Šiuo metu šias paslaugas teikia savivaldybės, tačiau perdavus jas privačioms verslo įmonėms tikėtina augtų teikiamų paslaugų kainos. Taip pat lieka neaiškios galimų pokyčių priežastys bei tikslai.

Išsamų pranešimą apie dabartinę tvarką ir savivaldybės atliekamus darbus dėl žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros padarė Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga.

Žemės ūkio rūmų organizacijų lyderiai aktyviai įsitraukė į diskusiją ir teikė pasiūlymus, kurie susisteminti bus pateikti Žemės ūkio ministerijai raštu.

Diskusijoje aktyviai dalyvavo ir ūkininkai bei savivaldybių Žemės ūkio skyrių atstovai.

Ne į vieną iškilusį klausimą išsamius atsakymus pateikė diskusijoje dalyvavęs Žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis, paneigęs kai kurią viešai sklandančią netikrą informaciją.

„ŽŪR ir Policijos departamentas dar prieš 2 metus yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį, todėl vadovaujantis statistiniais duomenimis matome, kad ūkininkai su žemės ūkio technika nėra dažni eismo įvykių dalyviai. Tokia situacija džiugina ir matome, kad ūkininkai elgiasi su žemės ūkio technika atsakingai, o rajonų Žemės ūkio skyriai kokybiškai atlieka techninę apžiūrą, kuri yra gan patogiai organizuojama rajonuose ūkininkaujantiems”, – pažymėjo diskusijai moderavęs ŽŪR pirmininkas dr. Arūnas Svitojus.

Žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas pasidžiaugė, kad diskusijoje aktyviai dalyvauja didelis būrys žemdirbių ir atsakingų savivaldybių Žemės ūkio skyrių specialistų. „Diskusija visada yra labai naudinga, tuo labiau, jei taip aktyviai ir gausiai diskutuoja tikslinė auditorija. Lauksime ŽŪR apibendrintų pasiūlymų ir po šios diskusijos, kaip ir visada, kad galėtume deramai atsižvelgti ir ieškoti geriausių spendimų variantų. Profesionalus požiūris iš ūkininkų pusės – labai svarbus ir visada į argumentuotą nuomonę įsiklausome”, – sakė D.Rybakovas.

ŽŪR vicepirmininkas ir Jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkas Vytautas Buivydas pabrėžė, kad tokios diskusijos yra labai aktualios ir svarbios. Tik tokių diskusijų pagalba informacija pasiekia kiekvieną suinteresuotą asmenį, todėl ŽŪR yra ir bus tas informavimo šaltinis, kviečiantis gauti informaciją, ja dalintis, diskutuoti ir teikti siūlymus. Svarbu ir tai, kad po kiekvienos diskusijos ŽŪR pateikia konstruktyvius siūlymus raštu atsakingoms institucijoms, ir kaip matote, tikrai rezultatų jau yra pasiekta ne vienas.

ŽŪR projektą „Žemdirbių savivaldos stiprinimas“ finansuoja Žemės ūkio ministerija.