ŽŪR padėkos šauniausiems paukščių augintojams

2022 m. gruodžio 9-10 d. vyko tarptautinė veislinių paukščių ir triušių paroda, kurios organizatoriai – Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai –  Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugija (LDVPAD).

Parodoje dalyvavo svečiai iš Latvijos, Estijos, Slovakijos ir Lenkijos.

ŽŪR diplomas už ilgametį dekoratyvinių ir veislinių paukščių auginimą buvo skirtas Lietuvos dekoratyvinių ir veislinių paukščių augintojų draugijos nariams Daliai Jakovlevai ir Dimitrijui  Jakovlevui, kurie yra įkūrę sodybą „Gyvas Kalnas“.

„Nesitikėjau tokio dėmesio, tiek gerų žodžių ir apdovanojimų. Dalyvauti parodoje labai svarbu, kaip ir svarbu, kad patyrę teisėjai įvertintų paukščius ir gyvūnus, kad galėtume planuoti savo perspektyvą ir planuoti veisimo kryptis“, – sakė Dimitrijus Jakovlevas.

Parodos veislės nugalėtojais tapo:

Java kurapkinė vištelė, kuriai teisėjai skyrė 96 balus.

Antverpenų putpelinės spalvos vištelė, kuriai teko 95 balai.

Sebraitų sidabrinė vištelė, gavusi 95 balus.

Šabų kurapkinė vištelė, kuriai skirti 93 balai.

Specialųjį apdovanojimą ir paskatinamąjį prizą už Tulūzų veislės žąsis skyrė teisėjas Peter Žuffa, o  baltai juodai kraštuotas kalakutas buvo įvertintas 95 balais.

„Didžiuojamės mūsų narių laimėjimais, bet nepamirškime, kad už tokių puikių pasiekimų slepiasi kalnas darbo. Didžiuojamės tokiais paukščių augintojais, kurie visada laikosi žodžio, rimtai ir atsakingai žvelgia į paukščių auginimą“, – sakė LDVPAD vadovas Linas Petraška.

Vienas iš keturių ŽŪR apdovanojimų už ilgametį dekoratyvinių ir veislinių paukščių auginimą bei veisimą buvo skirtas LDVPAD nariui Jaroslav Požarickij.

Jaroslavo sidabrinė Pavlovų veislės višta įvertinta net 96 balais ir tapo parodos čempione.

„Jau išmokau išgauti tinkamas spalvas, bet dar reikia padirbėti su kuodais“, – sako paukščių savininkas J. Požarickij.

LDVPAD  nariai Aušra ir Irmantas Švedarauskai buvo įvertinti už geltoną Bramų veislės vištą, kuri teisėjų buvo įvertinta net 96 balais, tačiau dėl užsienietiško žiedo negalėjo pretenduoti į čempionės vardą. Draugiškas balandinis Bramas gavo 94 balus. Bantaminis kochinchinų gaidelis auksinės spalvos įvertintas 95 balais kaip labai geras veislės atstovas. Sveikinimai!

Valdas Žindžius dėkojo parodos organizatoriams, nes jo Ko Šamo veislės gaidys pelnė veislės nugalėtojo titulą.

„Mūsų sūnaus svajonės pildosi! Čia didžiausia Kalėdinė dovana! Kai numylėtas augintinis gauna įvertinimą ir dar ne bet kokį, o net 95 balus ir tapo veislės nugalėtojo titulą. Tikėkimės ir palikuonius duos tokius pat gerus, kaip ir mūsų ponas Ryžis“, – džiaugėsi sūnaus pergalė LDVPAD narė Inga Gverzdienė.

LDVPAD nuotraukos