ŽŪR prisideda prie Lietuvos verslo ištakų pagerbimo

Lietuvos verslo pradžią įprasminanti erdvė, prie kurios prisidėjo ir Lietuvos žemės ūkio rūmai – Lietuvos verslo alėja ir Verslo skveras visuomenei bus oficialiai atverta kovo 2 d. Parodos kalne, prie K. Petrausko ir Radastų gatvių sankryžos.

Šią Lietuvos valstybės 100-mečiui skirtą iniciatyvą drauge su paramą projektui skyrusiais rėmėjais įgyvendina Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Valstybės verslo ištakas įamžinančią erdvę sudaro dvi architektūrinės kompozicijos – tai Algimanto Šlapiko ir architekto Daliaus Paliukaičio darbai „Homo faber – žmogus kalvis“ ir kompozicija „Pinigų kalnas“.

Mažojo Ąžuolyno taką link Kauno apskrities viešosios bibliotekos papuošė įrengta Lietuvos verslo alėja – milžiniškas granito plaktukas, simbolizuojantis pirmapradžius gamybos įrankius, ir vienoje linijoje išdėstytos iš granito iškaltos 36 vinys, imituojančios konvejerinį gamybos principą. Ant šių simbolinių vinių bus iškalti rėmėjų vardai ir logotipai.

Lietuvos verslo skvere, kitoje K. Petrausko gatvės pusėje, arčiau Vydūno alėjos įrengtas „Pinigų kalnas“. Kalną dengiančioje granito plokštumoje inkrustuota 11 bronzinių Lietuvos istorinių monetų atvaizdų (Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės denarai, grašiai, dukatai, šilingai) bei tarpukario Lietuvos Respublikos litai.

„Sveikinu gražų ir prasmingą verslo ir savivaldos organizacijų bendradarbiavimą ir noriu priminti Lietuvos himno žodžius „Iš praeities Tavo sūnūs Te stiprybę semia…“, taigi  šis susitelkimas Valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtai iniciatyvai įrodo mūsų visų pilietiškumą. Žemės ūkio rūmams, kaip ir Pramonės amatų rūmams ši vieta yra labai svarbi, nes mena laikus kai Parodų kalne prieš šimtmetį buvo pradėtos organizuoti Žemės ūkio ir pramonės parodos“ – sako Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis.

Idėja sukurti Lietuvos verslo ištakas simbolizuojančią erdvę gimė rūmų klube „Verslas Kaunui“ ir tapo verslo bendruomenės projektu, kurį Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai skiria Lietuvos valstybės 100-mečiui. Projektas yra įtrauktas į LR Vyriausybės kuruojamą Šimtmečio dovanų sąrašą.

Šią valstybės šimtmečiui skirtą Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyvą nuoširdžiai palaiko ir kadenciją baigęs LR Prezidentas Valdas Adamkus. Iniciatyvos partneriai – Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacija, Lietuvos žemės ūkio rūmai. Projekto rėmėjais jau tapo daugiau kaip dvi dešimtys savo sėkmės istorijas Nepriklausomybės metais sukūrusių bendrovių.

„Šios įmonės ir žmonės šiandien rašo verslo istoriją ir svariai prisideda prie valstybės stiprėjimo. Bendruomenės santalka įgyvendinant projektą liudija, kad ir 100-aisiais Lietuvos valstybės atkūrimo metais visuomenė gali susitelkti bendrai veiklai ir perduoda žinią  ateities kartoms. Didžiavomės tuomet – didžiuokimės ir dabar“, –pabrėžia rūmų prezidentas Benjaminas Žemaitis.

Visų projekto rėmėjų vardai bus įamžinti Verslo alėjoje, jais iki šiandien tapo šios organizacijos ir įmonės: Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Lietuvos žemės ūkio rūmai, AB „Lifosa“, AB „Achema“, AB „YIT Kausta“, UAB „Maxima“, UAB „Senukai“, AB „Volfas Engelman“, UAB „Novameta“, UAB „Baltijos polistirenas“, UAB „SDG“, UAB „Serfas“, UAB „Liuks“, UAB „Viči“, UAB „Hoptrans Holding“, UAB „Hegelmann transporte“,UAB „Garlita“, UAB „INTI“, UAB „Kautra“, UAB „Kauno liftai“, AB „Vilkijos ūkis“, UAB „Pirmas žingsnis“, UAB „Kauno stiklas“, verslininkas Mečislovas Rondomanskas.

Plačiau apie projektą skaitykite: http://versloaleja.lt/

Nuotraukoje: 2017 m. spalio 12 d. iškilmingos „Lietuvos Verslo alėjos“ kapsulės įkasimo ceremonijos dalyviai (Kaunas, Parodos kalnas, prie K. Petrausko ir Vydūno alėjos sankryžos).