ŽŪR ragina imtis operatyvių priemonių prieš rusiškus grūdus bei bendradarbiauti su ES

Kovo 6 d. Seimo Kaimo reikalų komiteto posėdyje dalyvavę ŽŪR vicepirmininkai Vytautas Buivydas ir Algis Baravykas bei direktorius Sigitas Dimaitis ragino imtis priemonių, kad pažaboti šalies agresorės žemės ūkio, maisto ir pašarų produktų invaziją apsaugant gyvybinius ir pirmaeilius nacionalinio saugumo interesus bei užtikrinant Lietuvos ūkininkų ekonominę gerovę.

Priminsime, kad vasario 27 d. Žemės ūkio rūmai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimą ir prašė skubos tvarka priimti įstatymą, kuriuo būtų draudžiama į Lietuvą iš Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos tiesiogiai ar per trečiąsias šalis įvežti žemės ūkio, maisto ir pašarų produktus.

ŽŪR vicepirmininkas Vytautas Buivydas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos atsakingos institucijos turėtų pasidomėti, kokie grūdai šiandien yra šalies elevatoriuose, o dėl žemės ūkio, maisto ir parašų produktų importo bei tranzito iš Rusijos, Baltarusijos ir trečiųjų šalių uždraudimo būtina dirbti ES mastu.

Algis Baravykas, ŽŪR vicepirmininkas pažymėjo, kad nors Lietuva daug kalba apie pasiruošimą kariniams veiksmams, tačiau per šalies teritoriją vežami grūdai. Šį klausimą A.Baravykas ragino spręsti politiniu lygiu kuo operatyviau bei bendradarbiauti su ES.

ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis priminė, kad Žemės ūkio rūmai vasario 12 d. Lenkijoje pasirašė memorandumą su Baltijos ir Višegrado šalimis, kuriuo 6 šalių žemės ūkio rūmų atstovai kreipėsi į EK ir eurokomisarą J.Vojciechovskį reikalaudami, kad operatyviai būtų imtasi priemonių prieš šalį agresorę.