ŽŪR vadovų susitikimas prezidentūroje

Spalio 11 d. LR ŽŪR vadovai susitiko su Prezidento komanda ir diskutavo dėl ūkininkų indėlio į Gerovės valstybės kūrimą bei BŽŪP naujuoju 2021-2027 m. laikotarpiu.

Susitikime LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus pažymėjo, kad į žemės ūkio sektorių reikia žiūrėti kompleksiškai, o tam, kad šalies žemdirbiai galėtų konkuruoti su kitų šalių žemdirbiais, jiems būtina užtikrinti tokias pačias sąlygas, kaip ir kitų šalių žemdirbiams. Lietuvos žemdirbiai ir taip gauna mažesnes tiesiogines išmokas nei ES vidurkis, todėl jiems šiandien svarbi išlieka lengvata dyzelinui, kuri taikoma ir kitose šalyse.

LR ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas akcentavo tai, kad ES BŽŪP numatyta parama yra skirta ne tik žemdirbiams, bet ir vartotojams.

LR ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis pateikė Prezidento komandai skaičius ir faktus apie BŽŪP ES ir paramą žemės ūkiui bei kaimo plėtrai.

Susitikime buvo aptartos žemės ūkio sektoriaus valdymo problemos. Nors žemės ūkyje yra daug galimybių uždirbti, sukurti pridėtinę vertę, įsteigti daug naujų darbo vietų bei prisidėti prie kaimo gyvybingumo, tačiau pažymėtina, kad tam reikalingos nemažos investicijos.

Susitikime taip pat buvo kalbėta apie Prezidento kvietimą kartu kurti Gerovės valstybę, kitų metų biudžeto formavimo aktualijas bei lengvatas žemės ūkyje naudojamiems degalams.

Prezidento komandos nariai informavo, kad Prezidento teikiamame mokestinių įstatymų pakete Akcizo įstatymo pakeitimu siūloma sumažinti akcizo lengvatą žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams 20 proc.

S. Dimaitis pažymėjo, kad net 59 tūkst. Lietuvos ūkininkų, kas sudaro 38 proc. bendro ūkininkų skaičiaus, yra pensijinio amžiaus. Ar nebus taip, kad viena ranka atimsime, o kita – duosime, svarstė S. Dimaitis.

Prezidento komandos nariai informavo, kad Prezidentas dės visas pastangas, kad Lietuvos žemdirbiai naujuoju BŽŪP laikotarpiu gautų ES išmokų vidurkį.

Taip pat buvo konstatuota, kad Lietuvai išlieka svarbus ir kaimo plėtros finansavimas ir sutarta dėti bendras pastangas siekiant Lietuvai šių tikslų.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.