ŽŪR Vadovų susitikimas Prezidentūroje

Rugsėjo 10 d. LR žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus, vicepirmininkai Algis Baravykas ir Vytautas Buivydas bei direktorius Sigitas Dimaitis dalyvavo pasitarime Prezidentūroje, kur susitiko su Prezidento Gitano Nausėdos vyriausiuoju patarėju, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovu Simonu Krėpšta, Aplinkos ir infrastruktūros grupės vadovu, Prezidento vyriausiuoju patarėju Jaroslav Neverovič, Prezidento patarėju Vaidu Augustinavičiumi ir atstovu žiniasklaidai Antanu Bubneliu.

„Aptarėme daug klausimų, susijusių su ES nauja finansine perspektyva, mokesčiais, regionų stiprinimo būtinybe. Diskutavome dėl kitų metų biudžeto paketo. Pristatėme nelygias Lietuvos žemdirbių konkurencines sąlygas ES bendrijoje, lyginant su senosiomis ES šalimis. Žemės ūkis atlieka labai svarbią ekonominę, socialinę, gamtosauginę ir etnokultūrinę funkciją. Kaimas vis labiau vertinamas kaip šalies infrastruktūra, gerinanti ir miesto žmonių gyvenimo kokybę. Lietuvos žemės ūkis pajėgus aprūpinti šalies gyventojus visais svarbiausiais maisto produktais ir turi potencialių galimybių dalį jų eksportuoti. Žemdirbiui, ypač ūkininkui, jo šeimos nariams darbas žemės ūkyje yra kartu ir gyvenimo būdas, ugdantis iniciatyvą, darbštumą, sumanumą, veiksmų nuoseklumą, pastangas plėsti verslą, prisirišimą prie gimtinės, šeimos, tradicijų ir tuo pačiu gali puikiai prisidėti prie gerovės valstybės kūrimo. Su Respublikos Prezidento komanda sutarėme susitikti reguliariai ir aptarti žemės ūkio bei kaimo plėtros aktualijas”, – po susitikimo informavo Arūnas Svitojus.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.