Pirmą kartą Lietuvoje – rugiapjūtės startas 6 kombainais

Liepos 14 d. prie kelio Kaunas – Ukmergė sankryžos į Veprius ir Deltuvą vyko žemdirbių lauko diena „Rugiapjūtės pradžia“.

Lauko dienoje dalyvavo Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Algis Baravykas ir direktorius Sigitas Dimaitis.

Sveikindamas renginio dalyvius ir organizatorius ŽŪR vicepirmininkas A. Baravykas pasidžiaugė, kad šventę organizavo ŽŪR savivaldos organizatorė Ukmergės rajone Karolina Valaišienė drauge su Ukmergės rajono žemdirbių asociacija, kuri yra ŽŪR narė.  „Džiugu, kad galime dirbti drauge, dalintis patirtimi ir susitikti su kolegomis. Tokie renginiai yra ne tik įdomūs, bet ir naudingi įgyjant naujų žinių ir patirčių“, – sveikindamas lauko dienos dalyvius ir svečius kalbėjo ŽŪR vicepirmininkas A. Baravykas.

Lauko dienoje dalyvavo 200 žmonių iš Ukmergės, Jonavos, Anykščių ir Širvintų rajonų. Pagrindinis pirmą kartą Lietuvoje tokio pobūdžio lauko dienos akcentas – 6 kombainai (3 Ukmergės r. ūkininkų ir 3 įmonių demonstraciniai) vienu metu kūlė žieminių miežių maždaug 20 ha dydžio lauką.

„Drauge su Ukmergės rajono žemdirbių asociacija planuojame tokią lauko dieną prieš rugiapjūtės pradžią mūsų rajone padaryti tradicine ir sukviesti dar daugiau kombainininkų“, – sako lauko dienos organizatorė K. Valaišienė.

Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininkas Algirdas Valaiša sveikindamas renginio dalyvius ir svečius pasidžiaugė, kad lauko dienoje net 6 įmonės pademonstruos kombainus: UAB „Agrokoncerno technika“ pristatė Rostselmash RSM 161; UAB „Dotnuva Baltic“ – Case IH Axial-Flow 8250; UAB „Klovima“ – CLAAS LEXION 770 TT; AB „East West Agro“ – Massey Ferguson 7345 Activa; UAB „Baltic Agro Machinery“ – Class Lexion 650; AB „Vilniaus Lytagra“ – New Holland CX 8070, o dirvožemio problemas ir galimus jų sprendimo būdus pristatys AB „Linas Agro“ atstovas.

Lauko diena vyko ūkininko Regimanto Grudzinsko 20 ha žieminių miežių lauke.

Lauko dienos dalyvius sveikino LR Seimo nario Juozas Varžgalys, Ukmergės rajono savivaldybės žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys.

Nuotraukos: Dainiaus Vyto

 

Daugiau nuotraukų rasite ŽŪR socialiniame tinkle FB