100 liepų ir klevų – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui!

Šalia Panevėžio esanti Velžio gyvenvietė minima jau kryžiuočių kronikose.  Štai 1371 – aisiais Livonijos magistras, niokodamas Raseinių ir Upytės žemes, nusiaubė ir Velžį (Velze).  Ši gyvenvietė minima ir 1554 m. Upytės valsčiaus  inventoriuje. 1919 – ųjų gegužės mėn. netoli Velžio lietuviai kovėsi su bolševikais. Todėl Panevėžio krašto žemdirbiams patiko idėja Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga būtent naujame Velžio gyvenvietės parke pasodinti 100 liepų ir klevų. Viena iš šio sumanymo iniciatorių – ŽŪR savivaldos organizatorė Panevėžio rajone Danguolė Kuzmienė.

„Parkas didelis, erdvus, taigi Velžio seniūnija mūsų sumanymu labai džiaugėsi. Tarp entuziastingiausių talkininkų buvo Donatas Tumas, Antanas Čepas, Kęstutis Čiuras, Ovidijus Pečeliūnas ir kiti“, – pasakojo D.Kuzmienė.

Į talką suspėjo ir Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis bei, žinoma, Velžio seniūnas Andrius Viržaitis. Į talką iš Vilniaus skubėjo ir grupelė Seimo narių, bet pakeliui jie kažkaip išsibarstė po kitas vietoves, todėl panevėžiečių iniciatyvą šį kartą parėmė morališkai.

Pasak D.Kuzmienės, artimiausiu laiku Velžio parke bus pastatytas akmuo ant kurio kalvis iškals užrašą apie žemdirbių indėlį kuriant šį parką.