A. Svitojus: „Puikus verslumo pavyzdys"

Rugpjūčio 25 d. Širvintų r. Griciūnų kaime vyko Lietuvos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) drauge su Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacija organizuota ožkų paroda „Gurmanų fiesta 2019″.

„Smagu, kad Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacijos pirmininkė Anžela Dalia Ėmužytė drauge su asociacijos nariais yra kupina entuziazmo ir ėmėsi organizuoti parodą, kurios tikslas – populiarinti ožkininkystę Lietuvoje. Tai puikus verslumo pavyzdys, kai prieš daugiau kaip 20 metų „lygioj vietoj“ pradėjusi savo verslą, nuo kelių ožkų, šiandien yra stambiausio Lietuvoje ožkų ūkio savininkė ir pelnytai užsitarnavo „Ožkų karalienės titulą“. Tik nepaprasto Dalios užsispyrimo, sumanumo, darbštumo ir tikėjimo, tuo ką daro dėka, šiandien parodoje daug svečių, bendraminčių ir norinčių pasisemti patirties. Dalios ūkį parodų metu aplanko tūkstančiai Lietuvos žmonių bei užsienio svečių. Čia galima pamatyti ne tik ekologiškai auginamas ožkas, bet ir paragauti ekologiškų ožkų sūrio, ir  pieno“, – kalbėjo parodoje dalyvavęs LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus.

LR ŽŪR pirmininkas A. Svitojus drauge su Veislininkystės ir veterinarijos komiteto pirmininku Edvardu Gedgaudu apdovanojo parodos organizatorę, Lietuvos pieninių ožkų asociacijos pirmininkę A.D. Ėmužytę padėka už ilgametį ir nuoširdų darbą stiprinant Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociaciją bei telkiant ją bendriems tikslams.

Ekologiniame ūkyje pagaminti ožkų sūriai turi paklausą Lietuvos šeimos ūkininkų asociacijos organizuojamuose ūkininkų turgeliuose, todėl šios asociacijos pirmininkas Vidas Juodsnukis dėkojo už kokybišką produkciją ir atsidavusį darbą ir A.D. Ėmužytei taip pat įteikė padėką.

Parodoje buvo pademonstruotos Zaneno, Anglo – Nubian, mėsinės Boer veislių avys. Be A.D. Ėmužytės avių parodoje dar buvo eksponuojamos ir Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacijos narių – Ramunės Kvedaravičienės ir Renatos Petkevičienės ūkių avys.

Iš šiais metais paroda susilaukė gausaus būrio lankytojų, kurie yra gurmanai ir žino, kad ožkų pienas ir iš jų gaminami produktai yra ne tik maistas, bet ir vaistas. Čia galima buvo paragauti ožkienos troškinio, dešrelių, troškintų pautukų, keptos ožkienos su kopūstais, salotų su ožkų sūriu ar kepto ožkų sūrio.

Užsiėmimą čia taip pat galėjo susirasti kiekvienas: pajodinėti arkliu, poniu, pašerti ar pamelžti avytes, pasižiūrėti meninę rytų šokių programą, o gal ir patys patrypti pagal lietuvių liaudies muziką, kuria linksmino Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblis „Kadagys”.

Svečiai mielai pirko ekologiškus sūrius, daržoves, medų, vaistažoles, kuriais prekiavo parodon atvykę ūkininkai.

[Best_Wordpress_Gallery id=”370″ gal_title=”2019_08_25-3″]

Parodą rėmė:

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.