A.Svitojus: „Rytdiena priklauso inovacijoms"

Kovo 22 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus sveikino parodos „Ką pasėsi… 2018“ organizatorius, dalyvius ir lankytojus bei pažymėjo, kad šiandien agroversle ypač svarbu diegti inovacijas ir tobulinti kvalifikaciją.

„Sveiki visi susirinkę, visi neabejingi Lietuvos žemės ūkio ateičiai! Smagu, kad jau tradicija tampanti  „Ką pasėsi…” paroda kasmet pritraukia vis daugiau ūkininkų, žemės ūkio produkcijos ir technikos tiekėjų, o paskutiniu metu vis daugiau dėmesio skiria inovacijoms. Be galo malonu, kad po šiuo užsienietišku žodžiu pasislėpę naujovės yra kuriamos tam, kad sunkus darbas nebevargintų senstančių  kaimo gyventojų ir nebegąsdintų į miestus visai išbėgioti pasiruošusio jaunimo. Užsukęs į „Ką pasėsi…” visada rasi, kas pritiks ir pravers tiek smulkiame tiek dideliame ūkyje. Dėka parodos organizatorių, po vienu stogu čia susiburia tūkstančiai ieškančių ir šimtai siūlančių sprendimus, technologijas, naujas metodikas. Puiku, kad čia susirinkę galim pabendrauti, pasidalinti patirtimi, pamatyti, išbandyti, suprasti, kokios šiuolaikinės priemonės kiekvieno ūkyje gali padėti susitvarkyti geriau, darbus dirbti greičiau ir efektyviau, o gyventi lengviau ir patogiau. Lietuvos Žemės ūkio rūmų vardu linkiu visiems smagių patirčių ir naudingų susitikimų šioje idėjų mugėje. Ir nepraleiskim progos šiandien žengti žingsnį į ateitį  ir pasitelkti naujoves: technologijas ar žinias, kurios mums kartu padėtų kurti klestintį, gyvybingą ir laimingą Lietuvos kaimą“ – sakė Arūnas Svitojus.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis dėkojo parodos ilgamečiam organizatoriui – Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktoriui Virginijui Venskutoniui.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas jubiliejaus proga apdovanojo AB „Lytagra“ vadovą Adomą Balsį ir įteikė jam padėką bei ordiną.

Kovo 22–24 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Akademija, Kauno r.) vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2018“. Parodoje dalyvauja per 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų.  Dalyvauja 24 užsienio kompanijų atstovai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos.

Gausiausia parodoje žemės ūkio technikos ekspozicija – ji užima 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikurę 115 įmonių pristatančių trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas. Sodinukai, amatininkai ir smulkiojo verslo atstovai įsikūrę skvere lauke.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia gausi šviečiamoji programa. 43 seminarai, du forumai ir viena konferencija apima pačias įvairiausias temas – savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi dalinsis Universiteto mokslininkai, įvairių ministerijų ir draugijų specialistai. 3 seminarus parodos metu organizuoja Žemės ūkio rūmai.