Aktyviai rengiamasi specializuotai mėsinių galvijų parodai

Rugpjūčio 24 d. Lazdijų rajono savivaldybėje įvyko pasirengimo specializuotai mėsinių galvijų parodai, kuri vyks rugsėjo 8-9 dienomis Lazdijų hipodrome, pasitarimas.

Pasitarime dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė, Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjo pavaduotojas Algis Balčius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė etnokultūrai Neringa Rasiulienė, Ekonomikos skyriaus specialistė turizmui Vaiva Čepononienė, VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo l. e. p. direktorius Nerijus Sukackas, Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė, VšĮ „Lazdijų turizmo informacinio centro l. e. p. direktorius Žydrūnas Vasiliauskas, VšĮ Lazdijų kultūros centro direktorius Arūnas Sujeta ir šio centro specialistės Jolita Karaliūnienė ir Viktorija Žilvytė, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) tarybos nariai ir atstovai Laura Mišeikienė, Vygandas Šližys, Mindaugas Kinderis, Lazdijų rajono ūkininkas Remidas Jungevičius, LMGAGA direktorė Vilma Živatkauskienė.

Pasitarimo dalyviai aptarė parodos organizacinius: gyvulių atvežimo ir parengimo eksponavimui, priežiūros parodos metu, kultūrinės ir švietėjiškos programos, technikos demonstravimo, užsienio svečių priėmimo, gyvulių vertinimo ir apdovanojimo, svečių sutikimo ir rėmėjų pristatymo, parodos viešinimo Lazdijų rajono ir respublikinėje spaudoje, socialiniuose tinkluose ir interneto svetainėse, vaikų užimtumo klausimus.

Savo patirtimi apie 2016 m. organizuotą specializuotą mėsinių galvijų parodą savo ūkyje dalinosi  Anykščių rajone, Bliuvonių kaime įsikūrusio ūkio UAB „Vaja farm” savininkas Vygandas Šližys.

Geranorišką pagalbą ir paramą, prisidėjimą darbais prie parodos organizavimo  pasiūlė mėsinius galvijus Lazdijų rajone auginantis ūkininkas Remidas Jungevičius.

Kaip informavo LMGAGA atstovai, parodoje tikimasi sulaukti svečių iš Danijos ir Prancūzijos. Numatoma įdomi ir naudinga šviečiamoji programa – seminarai ir praktiniai užsiėmimai, skirti mėsinių galvijų augintojams.

LMGAGA nariai planuoja demonstruoti ne mažiau kaip 8 skirtingų mėsinių veislių galvijus, o iš viso parodai rengiasi atvežti net 40 mėsinių galvijų.

Parodos metu vyks dresuotų šunų – borderkolių parodomoji programa, veiks ūkininkų, tautodailininkų, amatininkų ir prekybininkų mugė, vyks barbekiu šou, o mažųjų parodos lankytojų lauks kaimiškas žaidimo kiemelis bei kitos linksmybės.

„Džiugu, kad organizuojant parodą nuoširdžiai ir geranoriškai talkina Lazdijų rajono savivaldybė su visa savo komanda, Lazdijų kultūros centras, Lazdijų informacinis centras, Lazdijų rajono ūkininkas Remidas Jungevičius, VšĮ Darbo vietų kūrimo fondo l. e. p. direktorius Nerijus Sukackas, todėl tikimės, kad visų prisidedančių prie parodos organizavimo dėka, parodos tikslas – populiarinti mėsinę gyvulininkystę ir pristatyti Lietuvoje auginamų mėsinių galvijų veisles lazdijiečiams ir čia atvykusiems svečiams, bus pasiektas“ – sako Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis.

 

Parodą remia – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Parodą organizuoja – Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmai drauge su Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija.

[Best_Wordpress_Gallery id=”106″ gal_title=”2017_08_25″]