Alvytė Valuckienė: „Visada siekiau žinių"

Susipažinkite su iniciatyvia, inovatyvia, energinga, nuotaikinga, pozityvia ir visuomeniška Vilkaviškio rajono ūkininke Alvyte Valuckiene, kuri drauge su savo vyru Eugenijumi Valucku, dukra Neringa ir sūnumi Nauriu ūkininkauja jau 26 metai.

Ūkio specializacija – augalininkystė (bulvės, grūdinės kultūros, rapsai). Šeima dirba apie 1000 ha žemės.  Šiandien ūkyje darbus nudirbti padeda moderni technika: bulvių rūšiavimo punktas, fasavimo įranga, bulvių saugyklos su ventiliavimo, atvėsinimo, iškrovimo – pakrovimo įranga, grūdų sandėlis su valymo, džiovinimo, ventiliavimo, pakrovimo – iškrovimo įrenginiais.

Ūkyje taikomos intensyvios technologijos, tačiau ypač daug dėmesio skiriama natūralių priemonių – biopreparatų naudojimui, padedančių atkurti ir išsaugoti dirvožemį ir jo derlingumą bei gyvybingumą. Plačiau ūkyje naudojami preparatai su probiotinėmis kultūromis yra puiki alternatyva fungicidams, o taip pat padeda išsaugoti sandėliuojamos produkcijos kokybę.

Natūralių priemonių taikymą ūkyje paskatino dalyvavimas Žemės ūkio rūmų įgyvendinamuose projektuose  – „Dirvos struktūros ir kokybės gerinimas (atstatymas), naudojant mikroorganizmus. Azoto junginių emisijos mažinimas, išsaugant augalų produktyvumą, naudojant naujos kartos mikroelementus“ ir „Specialių probiotinių kompozicijų naudojimas išskirtinės kokybės produktų (vaisių, daržovių ir grūdų) gamyboje“.

Nuo 2012 m. ūkyje auginamos bulvės sertifikuojamos pagal Nacionalinės žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą, o nuo 2017 m. sertifikuotos  pagal tarptautinį Global G.A.P sertifikatą.

2016 m. visas draugiškas ūkio kolektyvas šventė 25 metų veiklos jubiliejų. Ir iš tiesų, džiaugtis ir didžiuotis pažangiu ir draugišku aplinkai ūkiu gali visi ūkyje dirbantys, taikantys pažangiausius metodus, mokslo pasiekimus, bendradarbiaujant su kitais ūkiais, socialiniais partneriais, mokslo ir mokymo įstaigomis.

„Visada siekiau žinių ir naujų įgūdžių, kuriuos tobulinu įvairiuose kursuose, seminaruose, lauko dienose – praktikumuose. Aktyviai dalyvauju inovaciniuose projektuose, vykdau savo ūkyje bandymus. O įgytas žinias ir įgūdžius sėkmingai pritaikau savo ūkyje“ – šypsodamasi pasakoja Alvytė apie savo patirtį.

Dar 2006 m. ūkininkė Alvytė Valuckienė įgijo „Žaliąjį diplomą” ir mielai ūkyje priima moksleivius ir studentus praktikai.

Alvytė Valuckienė yra Lietuvos daržovių augintojų asociacijos, KB „Bulvių namai”, Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Lietuvos grūdų augintojų asociacijos narė.