Aptartas Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimas

Sausio 17 d. Žemės ūkio rūmų l.e.p. pirmininkas Sigitas Dimaitis susitiko su Vengrijos ekonomikos atašė Ágoston Sarlós. Pokalbio metu aptartas galimas Lietuvos ir Vengrijos bendradarbiavimas žemės ūkio technologijų ir inovacijų srityje.

„Vengrijoje ypač daug dėmesio skiriama žemės ūkio technologijoms ir inovacijoms. Žemės ūkio sektorius šiuo metu sparčiai auga, daugėja investicijų, vykdomi moksliniai tyrimai, sparčiai vystomos naujos technologijos. Vien per praėjusius metus žemės ūkio sektoriaus ekonomika padidėjo trečdaliu. Manome, jog bendradarbiavimas tarp Vengrijos ir Lietuvos žemdirbių organizacijų būtų abipusiai naudingas“ – kalbėjo p. Sarlós.

S. Dimaitis apžvelgė Žemės ūkio rūmų organizacijų veiklą bei įgyvendinamus inovacinius projektus, žemdirbių savivaldos atstovavimą tarptautiniu mastu. „Džiugu, kad Vengrijos ir Lietuvos žemės ūkio rūmus vienija bendri siekiai dėl teisingos BŽŪP“ – sakė S. Dimaitis.

Vengrijos ekonomikos atašė Ágoston Sarlós pažymėjo, kad pavasarį Lietuvoje lankysis delegacija iš Vengrijos žemės ūkio sektoriaus mokslinių tyrimų centrų ir inovacijas vystančių asociacijų atstovų. Planuojama, kad Lietuvos ūkininkams bus pristatomos vengrų naudojamos technologijos ir inovacijos.