Vokietijos valdančiosios koalicijos susitarimo projekte numatytas tikslas nutraukti glifosato naudojimą šalyje, tačiau tikslus grafikas tam nenustatytas.
Glifosato klausimas buvo labai prieštaringai vertinamas Europoje, kai prasidėjo karštos diskusijos dėl to, ar ši cheminė medžiaga sukelia vėžį?
„Mes, taikydami sistemingą minimalizavimo strategiją, labai apribosime augalų apsaugos priemones, kurių sudėtyje yra glifosato, siekdami kuo greičiau iš viso nutraukti jo naudojimą”, – sakoma susitarimo dėl naujos Vokietijos koalicinės vyriausybės projekte.
Tačiau A. Merkel partijos tinklalapyje nenurodytas glifosato vartojimo nutraukimo grafikas, tik teigiama, jog „Mes, kartu su žemės ūkio sektoriumi, parengsime alternatyvą pagal žemės ūkio strategiją, kuri reguliuos augalų apsaugos priemonių ir chemikalų naudojimą“.
2017 m. lapkričio mėnesį Vokietijos žemės ūkio ministras Christianas Schmidtas priėmė kontraversišką sprendimą ir sukėlė nepasitenkinimą Vyriausybės viduje, netikėtai palaikęs Europos Komisijos pasiūlymą leisti naudoti glifosatą ateinančius penkerius metus. Konservatoriaus Schmidto balsas leido prailginti glifosato vartojimą ES, nepaisant Prancūzijos ir kairiųjų opozicijos Vokietijos vyriausybės koalicijoje.
Vokietijos aplinkos ministrė Barbara Hendricks savo ruožtu paragino nutraukti glifosato vartojimą per keturis metus.
Kiti Vokietijos žemės ūkio politikos aspektai, dėl kurių buvo susitarta naujojoje vyriausybėje – uždrausti auginti augalus, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų (GMO), ir numato ekologinio ūkininkavimo plėtrą.
Naujoji vyriausybė taip pat nepalaiko gyvūnų, ar augalų klonavimo, kuris būtų naudojamas maisto gamybai.