„Auginu Lietuvai“ dovanomis džiaugėsi mažieji vilkaviškiečiai

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos projekto – konkurso „Auginu Lietuvai“ nugalėtojams Vilkaviškyje gegužės 18 d. konkurso organizatoriai ir rėmėjai oficialiai perdavė prizus. Vilkaviškio rajono savivaldybės, Agrokoncerno įmonių grupės bei Lietuvos žvėrelių augintojų asociacijos lėšomis lopšeliuose – darželiuose „Eglutė“ ir „Pasaka“ jau pastatyti ir saulutės šilumą renka du šiltnamiai. Konkurso informaciniai rėmėjai: „Valstiečių laikraštis“ ir „Ūkininko patarėjas“.

„Eglutė“

Konkurso organizatoriai maloniai nudžiugo, kad Vilkaviškio lopšelių – darželių šventėje dalyvavo rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Ir ne tik dalyvavo. Pasak ŽŪR direktoriaus Sigito Dimaičio, Vilkaviškio rajono savivaldybė yra viena iš nedaugelio savivaldybių Lietuvoje, kurios papildė konkurso rėmėjų gretas. Kita vertus, skirtos lėšos liko čia pat – šiltnamius edukaciniais tikslais naudos jauniausieji vilkaviškiečiai, kurie jau po 15-20 metų ženkliai prisidės prie tėviškės klestėjimo.

Ar savivaldybėje būta diskusijų dėl šios paramos?

„Niekam nekilo net abejonių dėl tokios investicijos tikslingumo. Ir tai tikrai ne vienintelė savivaldybės parama lopšeliams – darželiams. Prisimenu savo vaikystę, kai mums tokių galimybių labai trūko, tačiau tai, ko išmokau auklėjamas darželyje, man įstrigo visam gyvenimui. Kiti pasakys, jog tai smulkmena. Ne smulkmena. Čia vaikučiai patiria pirmąsias gyvenimo pamokas ir nuo jų sėkmės labai priklausys vaikučių ateitis“, – sakė A.Neiberka.

Renginyje dalyvavo ir 10 šiltnamių konkurso laimėtojams padovanojusios UAB „Agrokoncernas“ marketingo projektų vadovė Renata Pečiūnaitienė: „Džiaugiamės prisijungę prie itin svarbios ŽŪR iniciatyvos. Labai svarbu padėti mažiausiems mūsų valstybės piliečiams“.

„Eglutės“ darželyje gražiausias vaikystės dienas leidžia 190 jauniausiųjų vilkaviškiečių – nuo 2 metukų amžiaus. Trečius metus šiam darželiui vadovaujanti Renata Sakalauskienė turi daugybę idėjų: „Mūsų komanda yra labai aktyvi, dalyvaujame daugybėje konkursų, renginių, todėl pasinaudojome ir šia puikia proga. Kodėl mums prireikė šiltnamio? Todėl, kad auklėdami vaikučius jau anksčiau pasirinkome sveikatingumo kryptį. Mes dalyvaujame „Žaliosios palangės“ projekte, taigi tai, ką pradedame auginti ant palangės, dabar persodinsime šiltnamyje“, – pasakojo „Eglutės“ direktorė.

[Best_Wordpress_Gallery id=”271″ gal_title=”2018_05_18_1″]

„Pasaka“

Lopšelis – darželis „Pasaka“ Vilkaviškyje pagal daugelį požymių tikrai vertas šio pavadinimo. Ir svarbiausia, kad šiame darželyje itin daug dėmesio skiriama tolerancijai ir supratimui, kad vaikučių gyvenime yra bendraamžių, kuriems reikia skirti daugiau dėmesio. Ne gailėtis jų, bet suprasti ir priimti juos į savo gyvenimą. Tarp 156 vaikučių 11 grupių, yra 4 specialiojo ugdymo savaitinės grupės, kuriose – 35 vaikučiai iš Vilkaviškio rajono.

„Esame labai dėkingi konkurso organizatoriams bei rėmėjams. Mums ypač svarbi ir labai reikalinga tokia parama. Nuo šiol mūsų „Žalioji palangė“ turės tęsinį jų dovanotame šiltnamyje“ – pasakojo devynioliktuosius metus „Pasakai“ vadovaujanti direktorė Dainora Daniliauskienė.

Pasak direktorės, Vilkaviškio rajono savivaldybė ženkliai prisidėjo prieš septynerius metus renovuojant „Pasakos“ pastatus – atnaujinta ne tik išorė, bet ir vidaus patalpos, vamzdynai. O aktyvi darželio vadovė ir jos suburta komanda sukūrė itin geras sąlygas auklėti ir auginti vaikučius. Darželyje darbuojasi patyrę specialistai: auklėtojai, vaiko gerovės specialistų komanda, specialieji pedagogai, logopedai, psichologė, socialinė pedagogė, kinezaterapeutas ir kt.

Šiltnamį „Pasakai“ padovanojo Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija, kuriai vadovauja Česlovas Tallat – Kelpša.

„Beje, iš viso šio labai gero žmogaus vadovaujama asociacija konkurso laimėtojams padovanojo 5 šiltnamius ir dar tiek pat – jo vadovaujama AB „Vilkijos ūkis“, – priminė ŽŪR direktorius S.Dimaitis.

[Best_Wordpress_Gallery id=”272″ gal_title=”2018_05_18_2″]