BULVIASODIS SMALIEČIUOSE

Gegužės 26 d. popietę į Smaliečius, Jūratės ir Rimanto Trečiokų vienkiemį sugužėjo Lietuvos ūkininkių draugijos (LŪD) narės iš Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio ir Biržų rajonų.

LŪD nares lydėjo ir vyrų pulkelis. O kokia gi išvyka be muzikos, be dainos? Rokiškio rajono Kriaunų LŪD narės atsivežė ir savo kapelą, o biržietės gulbinietės savo  krašto „Močiučių  klubo“ dainorėles. O šeimininkų Jūratės ir Rimanto anūkėlė LŪD nares maloniai nudžiugino dainomis apie Lietuvą.

„Močiučių klubas”                                             Gydytoja Birutė Žemaitytė

Svečiavosi čia ir rašytoja, gydytoja reanimatologė, piligrimė Birutė Žemaitytė, kuri pristatė savo knygas, papasakojo apie bulvės  gardumą ir jos naudą mūsų sveikatai.

Neatsitiktinai kiemas buvo pilnas žmonių, nes LŪD Biržų rajono koordinatorė Genovaitė Valeckienė,  LŪD Mažuikių skyriaus pirmininkė Irena Zablackienė ir Smaliečių vienkiemio ūkininkė Jūratė Trečiokienė drauge sumąstė suorganizuoti LŪD narių bulviasodį.

Su smagia daina pasodinome bulves, susikibę už rankų apėjome sodyboje esantį tvenkinį, aplankėme šalia vienkiemio esančias Smaliečių evangelikų reformatų kapinaites, kur palaidoti  Alvina ir Adomas Skiauterės, Rimanto seneliai.

Prieš karą Smaliečių kaime buvo įkurtas Smaliečių JŪR (Jaunųjų ūkininkių ratelis), tai rodo1939 m. rugsėjo 10 d. nuotrauka.

Rimantas ir Jūratė Trečiokai Smaliečiuose pradėjo ūkininkauti 1992 metais. Buvusią vyro senelių sodybą šeima atsipirko 1999 metais. 1996 metų pavasarį apie Trečiokų bulviasodį buvo sukurtas dokumentinis filmas. Rimanto ir Jūratės Trečiokų vienkiemyje esantį grožį kuria ne tik šeimininkai, bet ir jų vaikai – sūnūs – Eimantas ir Skirmantas bei dukra Reda. Didžiausias darbas – žolės pjovimas tenka jauniausiajam sūnui Skirmantui. Dabartiniai šeimininkai, buvusio sodybos savininko, nagingo Adomo Skiauterės – Rimanto Trečioko senelio sodybą puoselėja, myli ir prižiūri.

Šeimininkai Jūratė ir Rimantas Trečiokai

Dar lig šiol gyvename LŪD narių organizuoto renginio nuotaikomis, esame didžiai nustebintos ir sužavėtos sodyba, jos aplinkos puoselėjimu, šeimininkų dėmesiu, širdies šiluma ir mokėjimu priimti svečius. Spėjome ir pailsėti, ir pabendrauti, ir pasigėrėti sukurtu grožiu.

Pasibuvę, pasibendravę ir  paskanavę rokiškietiškos šiupininės, vakarėjant išsiskirstėme žinodami, kad rudenį vėl susibursime, tik jau į bulviakasį.

LŪD Biržų rajono skyrių informacija