Cogeca organizacijos posėdyje – dėmesys kooperacijai

Kovo 9 d. vyko Cogeca organizacijos vadovybės – prezidento ir viceprezidentų – posėdis, kuriame dalyvavo ir naujai išrinktas Cogeca viceprezidentas – Lietuvos kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ narys Mindaugas Maciulevičius.

Posėdyje aptartos naujos Europos Komisijos iniciatyvos, supažindinta su informacija apie šiuo metu vykstančią viešąją konsultaciją dėl BŽŪP ateities. Europos Komisija jau yra gavusi per keliasdešimt tūkstančių atsakymų į pateiktą klausimyną. Europos ūkininkai ir žemės ūkio subjektai raginami kuo aktyviau dalyvauti šioje konsultacijoje, kad žemdirbių balso nenusvertų organizuotai veikiančios aplinkosaugininkų interesų grupės. Kooperatyvų nariams pildant anketą rekomenduojama akcentuoti kooperacijos ir kooperatyvų svarbą, siekiant užtikrinti ūkininko ūkio ateitį.

Posėdžio dalyviai aptarė ir Europos kooperatyvų inovacijos apdovanojimą – prizą, kurį Cogeca įsteigė siekdama paskatinti ir paviešinti inovacijas kooperacijoje. Skelbiamos apdovanojimo kategorijos: maisto perdirbimas, verslo modelio inovacijos, valdymo ir paslaugų inovacijos, informacijos ir komunikacijos technologijų inovacijos. Šis prizas buvo įteiktas 2009, 2012 ir 2014 m. Laimėtojus renka komisija, kurią sudaro po vieną Cogeca vadovybės, Europos Parlamento, Europos Komisijos, Europos Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto atstovą ir Copa-Cogeca generalinis direktorius. Šiais metais atstovauti Cogeca komisijoje paskirtas Mindaugas Maciulevičius.

„Šis konkursas – puiki proga ne pasidžiaugti kooperatyvų aktyvumu diegiant inovacijas, bet ir galimybė parodyti platesnei Europos visuomenei kooperatyvų indėlį į tvarų žemės ūkį, kooperatyvų indėlį kuriant pridėtinę socialinę ir aplinkosauginę vertę. Tuo pačiu tai puiki priemonė padėti politikams, socialiniams partneriams ir piliečiams suprasti, jog kooperacija yra tiesiausias kelias į sėkmingą žemės ūkį“ – kalbėjo M. Maciulevičius.