Rugsėjo 21-22 d. vyko Copa-Cogeca prezidiumo posėdžiai, kuriuose dalyvavo Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, Lietuvos kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ vicepirmininkas Mindaugas Maciulevičius. Posėdžio metu vyko diskusijos dėl pieno rinkos situacijos ir pieno paramos priemonių paketo įgyvendinimo, aptartas Rusijos embargo poveikis ir paramos kooperatyvams galimybės. Žemės ūkio kooperatyvo “Pienas LT” valdybos pirmininkas Naglis Narauskas pristatė Rusijos embargo poveikį ir paramos kooperacijai būtinybę.
Naglis Narauskas posėdžio metu pristatė kooperatyvo “Pienas LT” veiklą, tolesnius strateginius planus. “Šiuo metu, kai Baltijos šalių pieno sektorius susiduria su ypatingai dideliais sunkumais, būtina sistemiškai spręsti problemas. Vienas geriausių sprendimų – vertikali kooperacija, ilgalaikis sisteminis instrumentas, kuris leistų kurti didesnę pridėtinę vertę, lengviau rasti naujas rinkas inovatyviems produktams. “Pienas LT” kooperatyvas buvo įkurtas pasaulinės finansinės krizės akivaizdoje, tai buvo drąsus projektas, tačiau dabar mes kuriame aukštą pridėtinę vertę ir einame į pasaulines rinkas. Reikia ir toliau jungti jėgas, skatinti kooperaciją Baltijos šalyse, konsoliduoti pieno gamintojus. Dabar yra tinkamas laikas pakartoti tą gerąją praktiką, kurią parodėme sukurdami kooperatyvą. Tačiau tam būtina ir nacionalinių vyriausybių, ir Europos Sąjungos parama vertikaliai kooperacijai” – teigė N. Narauskas.
Taip pat posėdžio metu buvo aptarta įvairių sektorių padėtis. ŽŪR pirmininkas Andriejus Stančikas pristatė Lietuvos žemės ūkio situaciją – kalbėjo apie prastą javų derliaus kokybę, kuri atneš daug nuostolių žemdirbiams. Taip pat pristatyta kiaulienos sektoriaus, vis dar patiriančio nuostolius dėl afrikinio kiaulių maro, padėtis. Be abejo, aptarta ir situacija pieno sektoriuje, kur kainos išlieka vienos mažiausių Europoje, o paramos paketas ūkininkus pasieks per vėlai.
Vyko diskusijos ir apie problemą dėl glifosatų naudojimo – A. Stančikas teigė, jog svarbiausia yra šių preparatų naudojimo technologija – naudojami tinkamai, pagal instrukcijas, glifosatai nekelia jokio pavojaus.